آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

جمعه تخت سفیدجمعه تخت سفید در تاریخ 1 دسامبر 2017

سلام خدمت دوستان عزیز لرنو وب امروز هم طبق معمول هرهفته متن ویدئو و خود ویدئوی سایت moz را که این بار در تاریخ 1 دسامبر 2017 منتشر شده است را برای شما ترجمه و منتشرکرده تا مطالعه و مشاهده فرمایید ممنونم از همراهیتان.

 طراحی جریان محتوای یک صفحه برای به حداکثر رساندن کارایی سئو

کنترل کردن و اصلاح جریان محتوای قرار گرفته بر روی سایت شما ازجمله فاکتور های مهمی است که می‌تواند به سئوی سایت شما کمک کند. بهترین روش برای سرمایه‌گذاری بر روی فرصت سازی در طراحی محتوای سایت شما چیست؟ رند پرسش‌هایی را که نیاز دارید بپرسید و پاسخ به این پرسش‌ها را برای شما آماده کرده است و به اهدافی که در تخته سفید این جمعه باید تلاش کنید تا به آن دست یابید، می‌پردازد.

 

 https://d2v4zi8pl64nxt.cloudfront.net/designing-a-page-s-content-flow-to-maximize-seo-opportunity-whiteboard-friday/5a209b654369e7.88708807.jpg

 متن ویدئو:

 طرفداران موز، به یک تخته سفید جمعه دیگر خوش آمدید. این هفته درباره‌ی طراحی جریان محتوای صفحه برای کمک به سئوی سایت شما صحبت می‌کنیم.
متأسفانه اکنون این یکی از راه‌هایی است که به نوعی در جهان تاکتیک‌ها و تدابیر سئو کنار گذاشته شده است. من گمان می‌کنم که بسیار از مردم در دنیای سئو بر روی مواردی نظیر محتوا و راه‌حل مشکلات جستجوکنندگان برای جذب آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. این در حالی است که متأسفانه طراحی صفحه و جریان عناصر، اجزاء UI، عناصر محتوا که در یک صفحه قرار می‌گیرند، رها شده‌اند یا به حاشیه رفته‌اند. این امر واقعاً جای تأسف دارد، زیرا حقیقتاً می‌تواند یک تفاوت بزرگ در سئوی شما ایجاد کند.


سوال: چه چیزی باید در این صفحه باشد، با چه ترتیبی، با چه جایگاهی؟

 

https://d1avok0lzls2w.cloudfront.net/uploads/blog/untitled-3-210844.jpg
 
اگر ما از خودمان چنین سوالی بپرسیم که "این‌جا چه سوالی مطرح است؟" باید پاسخ دهیم، این که "چه چیزی باید در این صفحه باشد". من سعی می‌کنم برای "پرسرعت کردن وای‌فای خانگی" رتبه‌بندی را انجام دهم. اکنون "لایف‌هکر" و تعدادی دیگر در نتایج این جستجو رتبه‌بندی شده‌اند. این نتایج یک تعدادی از جستجوکنندگان را جذب می‌کند. اگر بتوانم در این رتبه‌بندی قرار گیرم، سود زیادی برای کسب و کار من در پی خواهد داشت. اما برای رفتن به این صفحه چه چیزی لازم است، چه ترتیبی داشته باشد و با چه جایگاهی مرتب شود که بهترین حالت ممکن برای من باشد؟ مشخص است که برخی مواقع محتوای بزرگ و فوق‌العاده در یک صفحه با طراحی ضعیف و جریان صفحه ضعیف، از بین می‌رود. اما اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، در حقیقت سوال‌های دیگری هم مطرح می‌شود. ما باید حداقل به این سه سوال پاسخ دهیم:

الف- در این مورد جستجوکننده در تلاش برای یافتن چیست؟
زمانی که کسی "پرسرعت کردن وای‌فای خانگی" را سرچ می‌کنند، چه کاری می‌خواهد انجام دهد؟

ب- آیا در پشت این سوال، چند نیت قرار دارد؟ و کدام هدف بیشترین محبوبیت را دارد؟
ترتیب محبوبیت این نیات چگونه است؟ ما نیاز داریم بدانیم که چگونه می‌توانیم طراحی کنیم که جریان ما در حول و حوش رایج‌ترین نیات از اولین و دومین و سومین تا موارد بعدی باشد.

ج- هدف تجاری از رتبه‌بندی چیست؟ سعی داریم به چه چیزی برسیم؟
این مورد همیشه باید با آن‌چه که جستجوکننده در پی آن است، در تعادل باشد. اگر چنین نباشد، در بسیاری موارد هیچ امتیازی در رتبه‌بندی وجود ندارد. اگر نتوانیم به اهداف خود برسیم، فقط باید در جایی که می‌توانیم آن‌ها را محقق کنیم، رتبه بگیریم.

 اجازه دهید، فرض کنیم که برخی پاسخ‌ها را داریم:
فرض کنیم که در این مورد، ما پاسخ صحیح این پرسش‌ها را داریم. بنابراین، می‌توانیم اقدام کنیم. بسیار ساده است. اگر من "پرسرعت کردن وای‌فای خانگی" را جستجو می‌کنم، چیزی که معمولاً در پی آن هستم...
الف- سرعت بالای دانلود در خانه است.
این هدفی است که جستجوکننده در پی دست‌یابی به آن است. اما این‌جا چند نیت در پس آن است. برخی مواقع جستجوکنندگان این جستجو را انجام می‌دهند...

ب1- برای همین ISP و همین تجهیزات فعلی خودشان.
آن‌ها می‌خواهند بدانند چه مواردی است که می‌توانند با آن سرعت را بهبود دهند بدون این که احتیاج به صرف هزینه داشته باشد. آیا با جابجایی روتر خود در محل‌های مختلف می‌توانند به هدفشان برسند؟ آیا تعویض یک کابل کار را درست می‌کند؟ آیا نیاز است به اتاق دیگری بروند؟ آیا احتیاج است رایانه‌شان را جابجا کنند؟ آیا مشکل چیز دیگری است که با وای‌فای در خانه‌ی آن‌ها تداخل دارد و باید آن را خاموش کنند؟ و مسائلی از این نوع.

ب2- برای یک ISP جدید.
یا آیا می‌توانند یک ISP جدید بگیرند؟ این افراد ممکن است در پی یافتن یک ISP باشند که بتواند اینترنت خانگی پرسرعت برای آن‌ها در منطقه‌شان ارائه دهد، و می‌خواهند بدانند چه چیزی در دسترس است. این نیت نسبت به مورد قبلی بسیار متفاوت است.

ب3- برای همین ISP اما با تجهیزات جدید.
شاید آن‌ها بخواهند ISP را تغییر ندهند، ولی حاضرند تجهیزات فعلی خودشان را ارتقاء دهند. پس آن‌ها در جستجوی تجهیزاتی می‌باشند که می‌توانند خریداری کنند و قابلیت کار با ISP فعلی را داشته باشد. متأسفانه، در بسیاری موارد در ایالات متحده، فقط یک ISP است که می‌تواند در مناطق زیادی به شما ارائه خدمت کند. پس بنابراین، آن‌ها نمی‌توانند ISP را تغییر دهند، اما توانایی تغییر تجهیزات را دارند.

ج- سود مربوط به محصولات مورد اشاره.
اجازه دهید فرض کنیم در جواب "ج" می‌دانیم چیزی که در پی آن هستیم، سود مربوط به محصولات مورد اشاره است. بنابراین کسب و کار ما بر پایه‌ی این است که روترهای جدید یا دستگاه جدید Google Mesh Network برای مردم ارسال کنیم، و ما سود مربوطه را با رفتن مردم به سراغ آن محصولات و پیشنهاد آن‌ها دریافت می‌کنیم.

 

حالا می‌توانیم یک جریان محتوا را طراحی کنیم.

https://d1avok0lzls2w.cloudfront.net/uploads/blog/untitled-2-107471.jpg

بسیار خوب، ما حالا می‌توانیم به اندازه‌ی کافی مراقب این طراحی جریان باشیم. طراحی جریان می‌تواند شامل بسیاری موارد باشد. این‌جا موارد زیادی است که می‌تواند در یک صفحه وجود داشته باشد. هرچیزی از پیمایش (navigation) تا عنوان (headline) و تا lead-in copy یا تصویر سربرگ یا محتوای بدنه، گرافیک‌ها، لینک‌های مرجع، پاورقی، و یک سایدبار به طور بالقوه وجود دارد.
در حقیقت این عناصری که این‌جا قرار دارند، چیزی نیستند که امروز درباره‌اش صحبت می‌کنیم. می‌توانیم درباره‌ی آن‌ها هم گفت و گویی کوتاه داشته باشیم. من یک عنوان می‌خواهم که به مردم بگویم تمام این خدمات مختلف را ارائه می‌دهم. من می‌خواهم یک lead-in داشته باشم که پتانسیل تبدیل به یک تکه‌ی برجسته را داشته باشد. یک تصویر سربرگی می‌خواهم که بتواند در نتایج جستجوی تصویر رتبه‌بندی شود و در پنل تکه‌ی برجسته نشان داده شود. من می‌خواهم محتوای بدنه، به ترتیب بیشترین محبوبیت، همه‌ی این خدمات را فراهم آورد. من گرافیک و تصویرسازی می‌خواهم که به مردم بگوید من تحقیقاتم را انجام داده‌ام و می‌توانم نتایجی قابل اعتماد در مورد تجهیزات مختلف یا ISP متفاوت به آن‌ها نشان دهم.
اما در حقیقت، آن‌چه که این‌جا درباره‌اش سخن می‌گوییم، اهمیت جریان است. محتوا خودش این مشکل را دارد که دیده نمی‌شود. چرا که بسیاری مواقع می‌بینیم گروه‌ها تصویرسازی قوی یا تکه‌ای قوی محتوایی که پرسش جستجوکننده را حل می‌کند را می‌گیرند و در صفحه در جایی قرار می‌دهند که به سختی می‌شود به آن دسترسی داشت یا به سختی می‌توان آن را پیدا کرد. بنابراین، حتی اگر آن‌ها حقیقتاً یک محتوای فوق‌العاده داشته باشند، باز هم با طراحی صفحه از بین می‌رود و دیده نمی‌شود.

5 هدف بزرگی که اهمیت دارند.
در این‌جا اهدافی اهمیت دارند و باید در زمانی که به طراحی این جریان می‌اندیشید، مواردی را بهینه‌سازی کنید:

1- چگونه می‌توانم مشکل جستجوکننده را به صورت سریع و لذت‌بخش، حل کنم؟
خوب این درباره‌ی تجربه کاربر و نیز UI است. می‌دانم بسیاری از مردم به جایی می‌خواهند بروند که می‌بینند. در این‌جا در نتیجه‌ی رتبه‌بندی که برای جستجوی "پرسرعت کردن وای‌فای خانگی" نشان داده می‌شود، لایف‌هکر در بالای لیست 10 مورد برتر قرار دارد. آن‌ها مواردی نظیر "ارتقاء ISP شما، و ابزاری که موارد در دسترس را در منطقه‌ی شما نشان می‌دهد"، را دارا می‌باشند. "شاید شما به یک روتر بهتر نیاز دارید، و این‌جا بهترین موارد وجود دارد"، نیز در محتوای آن‌ها است. "شاید به شبکه‌ای متفاوت نیاز دارید یا چیزی که شبکه‌ی شما را در خانه‌تان توسعه دهد، و این‌جا پیوندی برای آن‌ها است." پس آن‌ها در ارائه خدمات این اهداف، پیش از همه و در بالا قرار دارند.

2- به ترتیب تقاضا، به این نیات چندگانه ارائه خدمت کنید.
پس اگر ما بتوانیم آگاه شویم که بیشتر مردم می‌خواهند ISP خود را حفظ کنند، اما تمایل به تعویض تجهیزات دارند، می‌توانیم این خدمت (ب3) را اول همه بیاوریم. می‌توانیم خدمت (ب1) را دوم بگذاریم، و خدمات تغییر ISP (ب2) را در جایگاه سوم بگذاریم. این حالت برای سناریوی مد نظر ما ایده‌آل است. این کار به ما کمک می‌کند.

3- بهینه‌سازی برای رسیدن به هدف کسب و کار بدون قربانی کردن موارد یک و دو
با تاکید و اصرار از شما می‌خواهم با ذهن یک جستجوکننده طراحی کلی کنید و اگر بتوانید هدف کسب و کارتان را در آن بگنجانید، ایده‌آل است. اگر این‌گونه نباشد، اتفاقی که رخ می‌دهد این است که هدف کسب و کار در ابتدا قرار می‌گیرد، جستجو کننده دوم می‌شود، و شما در نتایج جستجو دهم می‌شوید.

4- اگر امکان‌پذیر است، سعی کنید در تکه‌ای برجسته و تصویر بصری مدعی شوید تا بالا بیایید.
این به معنی استفاده از lead-in بالا در رأس است. معمولاً این تکه، اولین پاراگراف یا چند خط اول متن در یک لیست مرتب شده یا مرتب نشده است که با یک تصویر سربرگ یا به تصویر درآورنده‌ی این تکه برجسته همراه می‌شود. این کار برای نتایج جستجویی که آن را نشان می‌دهد بسیار قدرتمند و قوی است.

5- تا جایی که ممکن است برای SERP گزافه‌گویی را محدود کنید.
در بسیاری موارد، این کار به معنی محدود کردن بعضی عناصر طراحی جریان یا UI است که مانع از حل مشکل مردم می‌شوند، یا مزاحم آن‌ها می‌شود، یا آن‌ها را منصرف می‌کند. پس، برای مثال، تبلیغات پاپ‌آپ یا آن‌هایی که پیش از دیدن دو-سوم صفحه بر روی صفحه ظاهر می‌شوند، حقیقتاً مانع ایجاد می‌کنند، حقیقتاً برای SERP گزافه‌گویی محسوب می‌شوند، موتور جستجو pogo-sticking را فرا می‌خواند و می‌تواند به رتبه‌بندی شما آسیب وحشتناکی بزند. عناصر طراحی، جریان‌های طراحی جایی است که محتوای آن واقعاً راه‌حل‌های مشکلات در زیر یک بلوک تبلیغات یا زیر یک بلوک آگهی -که بسیار محدود شده است- می‌آید.
بنابراین باید بتوانیم طراحی صفحات سایت خود را کنترل کنیم و  برای این کار، آن‌ها را بهینه‌سازی کنیم. ما در واقع می‌توانیم محتوای موجود را بگیریم -محتوایی که ممکن است پیش از این داشته‌اید- و رتبه‌بندی را بدون نیاز به بازسازی و بدون احتیاج به لینک‌های جدید بهبود دهیم. این کار را به سادگی توسط اصلاح جریان انجام می‌دهیم.
هفته‌ی آینده با برنامه‌ای دیگر از تخته سفید جمعه باز می‌گردم.
 

 منبع :سایت موز و مقاله https://moz.com/blog/page-content-flow-to-maximize-seo

این ترجمه اختصاصی برای لرنو وب است و هرگونه کپی و استفاده از متن این ترجمه بدون اجازه لرنو وب خلاف قوانین ایران بوده و پیگیری می شود.

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : محسن کریمی
محسن کریمی هستم . مدیرعامل شرکت ایفا نت و مدیر لرنو وب . تمام سعیمان در لرنو وب این است محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

آموزش سئو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب

محسن کریمیمحسن کریمی

مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

مجید کریمیمجید کریمی

مدیر بخش فروش و مدیریت

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

معرفی لرنو وب

آکادمی دیجیتال لرنو وب یک مرجع تخصصی آموزش مباحث آی تی است . در اینجا مباحث آموزشی بسیار تخصصی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت , محتوا نویسی و تبلیغ نویسی , سوشیال مارکتینگ , برنامه نویسی و طراحی وب و مدیریت فروش و بازاریابی برای شما آماده شده است . همچنین دوره های آموزشی با کیفیت بسیار بالا در این زمینه ها برگزار می گردد .

همچنین می توانید از خدمات مشاوره سئو در آکادمی لرنو وب استفاده کنید.