آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

فروش موفقاگر میخواهید بدانید رازهای فروش موفق چیست ، حتما این مقاله را بخوانید. در این مقاله قصد داریم تکنیک هایی کاملا تخصصی و کاربردی به منظور فروش موفق به شما کاربران گرامی آموزش دهیم. خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با روش هایی آشنا شوید که به منظور افزایش موفقیت در فروش مورد استفاده قرار میگیرند. در واقع ممکن است شما فکر کنید این روش ها بسیار سخت و زمانبر خواهد بود اما اینطور نیست. پس با ما همراه باشید و ادامه مطلب را مطالعه نمائید.

 

 

تمامی مدیران کسب و کارها به دنبال افزایش فروش میباشند و از بازاریابی تلفنی به منظور افزایش فروش گرفته تا انواع و اقسام روش های بازاریابی دیگر ، مشتری مداری و غیره به دنبال فروش موفقتر میباشند. پس میتوانید با آموزش چند تکنیک تخصصی فروش موفق تری داشته باشید. حال این تکنیک ها چه هستند ؟

 

تیک تکنیک اول : اختصاص زمان بیشتر به مشتریان احتمالی بهتر

ممکن است شما مشتریان احتمالی بسیار زیادی برای کالا و یا خدمات خود داشته باشید. اما آیا شانس شما برای تبدیل شدن این افراد به مشتری واقعی یکسان است؟ مسلما جواب سوال خیر است. تشخیص مشتریان واقعی از مشتریانی که احتمال کمتری برای خرید از شما دارند تا حدود زیادی امکان پذیر است اما اینکار چگونه ممکن است ؟ بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که ابتدا سوالات و نحوه برخورد مشتریان فعلی خود را آنالیز کنید. بر اساس این آنالیز ها میتوانید تا حدود زیادی متوجه شوید که مشتریان شما از چه شبکه هایی تبدیل به مشتری شده اند ، نیازهای اساسی آنها چه بوده است ، دلایل انتخاب شما از نظر آنها چه بوده است و یا به عبارت دیگر چه ویژگی هایی در شما یافته اند که به مشتری شما تبدیل شده اند.

مشتری احتمالی ای که شانس بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری واقعی شما را داراست ، معمولا دارای نیازهایی است که کالا و یا خدمات شما ،  این نیازها را تامین میکند. ممکن است مشتری دارای مشکلی باشد که توسط خدمات و یا کالای شما این مشکل برطرف میشود. یا به عنوان مثال ممکن است فرد از خرید کالا و یا خدمات قبلی از شرکتی دیگر راضی نبوده و بر همین اساس تمایل به خرید از شرکتی جدید داشته باشد.

با چنین آنالیزهایی میتوانید در حین صحبت با مشتریان احتمالی ، بر اساس نحوه صحبت کردن فرد مورد نظر و مطالبی که مطرح میکند تا حدود زیادی تشخیص دهید که این فرد و یا شرکت تا چه اندازه احتمال تبدیل شدن به مشتری واقعی را دارد. سعی کنید زمان خود را به نحوی برنامه ریزی کنید که برای افراد و یا شرکت هایی که شانس بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری را دارند ، زمان به مراتب بیشتری اختصاص دهید.

 

تیک تکنیک دوم : برقراری ارتباطی صمیمی و جلب اعتماد مشتری

تصمیم به خرید را میتوان یک تصمیم احساسی تلقی کرد ، زیرا بیشتر از اینکه تخصص و دانش شما باعث انتخاب شدن شما توسط مشتری باشد ، احساس مشتری نسبت به اینکه شما میتوانید نیازهای او را بهتر از دیگران تامین نمائید باعث تبدیل شدن به مشتری خواهد بود. بسیاری از افراد تمام تمرکز خود را بر روی فروش میگذارند و درصد کمی هستند که تمرکز خود را بر روی ایجاد رابطه صمیمی و ساخت ارتباطات قوی با مشتری میگذارند. قطعا دسته دوم بسیار موفق تر خواهند بود زیرا با صمیمیتی که به وجود می آورند میتوانند احساس بهتری را در مشتری احتمالی به وجود آورده و این حس را به او القا کنند که میخواهند جدا از مسائل اقتصادی و تجاری ، کار این شخص و یا شرکت را به نحوی احسنت انجام داده و نیازهای آنان را بسیار بهتر از حد تصورشان برطرف نمایند.

برای ایجاد چنین صمیمیتی ، در حین صحبت با مشتری ابتدا به دقت صحبت های طرف مقابل خود را گوش دهید. هرجا که نیاز به صحبت بود ، سعی کنید با لحنی بسیار آرام توضیح دهید که شما در ابتدا به دنبال مسائل مادی نیستید و میخواهید با برطرف کردن نیازهای شخص ، به او کمک کنید تا فروش خود را بیشتر کرده و هزینه ای که برای کالا یا خدمات شما میپردازد به زودی جبران خواهد گوش دادن به مشتری باعث میشود تا اعتماد او به شما بیشتر شود. این مسئله را هرگز فراموش نکنید.

مسئله دیگری که میتواند باعث ایجاد صمیمیت و جلب اعتماد مشتری شود ، پرسیدن سوالات مفید از مشتری میباشد. سعی کنید با مطرح کردن سوالاتی مناسب با مشتری ارتباط بهتری برقرار کنید زیرا معمولا این سوالات هستند که به فروش منجر میشوند نه صحبت های عمومی . اگر احساس میکنید میتوانید ایده خوبی به مشتری دهید تا کار او به شکل بهتری پیگیری شود ، این ایده را به صورت سوال بیان کنید . همین سوالات مختصر و مفید باعث میشوند تا رابطه شما و مشتری گرمتر شود. هرچه رابطه میان شما و مشتری گرمتر شود ، اعتماد مشتری به شما بیشتر خواهد شد.

 

تیک تکنیک سوم : شناخت نیازهای واقعی

یکی از مسائل مهم در فروشی موفق ، تشخیص نیازهای واقعی مشتری میباشد. نیازهای مشتری میتواند مشخص و یا نامشخص باشد. درواقع ممکن است مشتری نیازهای خود را دقیقا بداند ، و گاها ممکن است مشتری کلیاتی از نیازهای خود بداند و به دنبال جمع آوری اطلاعات بیشتر برای تشخیص دقیق تر نیازهای خود باشد. یکی از مهمترین مسائلی که میتواند فروش شما را به موفقیت برساند ، تشخیص نیازهای واقعی مشتری میباشد. ممکن است کاربر نیازهایی در خود احساس کند که درواقع نیاز واقعی نباشند و شما بتوانید به راحتی با دادن اطلاعات صحیح آنها را نسبت به این مسئله آگاه کنید و یا برعکس ، مشتری نسبت به چیزی احساس نیاز نکند اما پس از شنیدن توضیحات شما این احساس در او بوجود بیاید. با ارائه توضیحات صحیح و البته تا حدی مختصر میتوانید نیازهای واقعی مشتری را به او نشان دهید .

برای خواندن قسمت دوم مقاله اینجا کلیک کنید.

 

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : سعید مختاری
سعید مختاری هستم . مدیر فروش شرکت ایفا نت و مدیر فروش لرنو وب. تمام سعیمان در لرنو وب این است که محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آشنایی بیشتر با لرنووب

ویدئو معرفی آکادمی لرنو وب

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

آموزش سئو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره ای هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئو کار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب

محسن کریمیمحسن کریمی

مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

مجید کریمیمجید کریمی

مدیر بخش فروش و مدیریت

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

معرفی لرنو وب

آکادمی دیجیتال لرنو وب یک مرجع تخصصی آموزش مباحث آی تی است . در اینجا مباحث آموزشی بسیار تخصصی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت , محتوا نویسی و تبلیغ نویسی , سوشیال مارکتینگ , برنامه نویسی و طراحی وب و مدیریت فروش و بازاریابی برای شما آماده شده است . همچنین دوره های آموزشی با کیفیت بسیار بالا در این زمینه ها برگزار می گردد .

سعی ما بر این است بی نقص ترین منابع آموزشی در اختیارشما قرار بگیرد.

دریافت آموزش رایگان

یک پکیج آموزش سئو رایگان برای شما دوست عزیز آماده کردیم.