آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

sov چیست؟

شاخص سهم صدای برند (Share Of Voice) به معنای لغت یعنی نشان دهنده ی قدرت برند در کسب و کار و میزان نفوذ در بین مشتریان آن محصول است که از معروف ترین آنها میتوان به کمپانی گوشی سازی شیائومی اشاره کرد و گزینه داخلی آن را میتوان دیجی کالا نام برد .

سهم صدا SOV معیاری از بازاری است که برند شما در مقایسه با رقبای شما در اختیار دارد. این به عنوان معیاری برای دیده شدن نام تجاری شما و میزان تسلط شما بر گفتگو در صنعت خود عمل می کند. هر چه سهم بازار بیشتری داشته باشید، احتمالاً محبوبیت و اعتبار بیشتری در بین کاربران و مشتریان احتمالی خواهید داشت.در حالی که SOV معمولاً به سهم یک برند از تبلیغات پولی در یک بازار رقابتی اشاره دارد اما تعریف گسترده تری دارد که می تواند شامل عناصر مختلف بازاریابی و تبلیغات دیجیتال  از جمله ذکر در رسانه های اجتماعی و ترافیک برای کلمات کلیدی خاص باشد.

با شناخت SOV خود، برند شما درک بهتری از چالش ها و موقعیت فعلی شما در بازار دارد و به شما بینش بیشتری در مورد چگونگی دستیابی به رشد و جذب کاربران می دهد.

نحوه محاسبه سهم صدا

یک معیار هدف که نشان دهنده برند شماست بر کل بازار یا صنعت خود تقسیم کنید. این عدد را در 100 ضرب کنید تا درصد سهم بازار خود را برای آن معیار خاص بدست آورید.

متریک برند شما / معیار کل بازار x 100

Your brand metric/ Total market metric x 100

مزایای اندازه گیریSOV

تجزیه و تحلیل رقابتی را در مقیاسی در سطح بازار انجام دهید

شناخت رقبا نقطه شروع تحقیقات استراتژیک است هنگامی که تمام نام‌های بزرگ در جایگاه خود را شناسایی کردید، می‌توانید مقایسه‌های برند به برند را انجام دهید تا ببینید دقیقا کجا عقب مانده‌اید.نگاهی کلی بیندازید سپس بیشتر در بینش کشور و زبان غوطه ور شوید تا از برندهایی که با بالاترین دید در هر مکان خاص که هستند یاد بگیرید.

مخاطبان هدف خود را تقسیم بندی کنید

محاسبه SOV که توسط ابزارهای شنیداری اجتماعی اجرا می‌شود، بر اساس مکالمات کاربر واقعی در رسانه‌های اجتماعی است، بنابراین منطقی است که با تجزیه و تحلیل این مکالمات، بینشی در مورد رفتارهای مصرف‌کننده و روندهای صنعت به دست آورید.

موفقیت کمپین های بازاریابی خود را ارزیابی کنید

بهبود کمپین های آینده بر اساس یافته های گزارش SOV

برند خود را مدیریت کنید

ارزیابی شهرت ممکن است در بالای چک لیست شما نباشد، اما یکی از موارد استفاده اولیه ابزارهای نظارت بر رسانه های اجتماعی است. هنگام اندازه‌گیری SOV با واکنش و تجزیه و تحلیل نام‌های تجاری آنلاین، ابزارهای شنیداری اجتماعی می‌توانند تجزیه و تحلیل احساسات را نیز اجرا کنند و تمام نام‌های تجاری را به اندازه‌گیری‌های مثبت، منفی و خنثی تقسیم کنند.

تاثیر sov در سئو

برندینگ یکی مهم ترین فاکتور ها در سئو خارجی است برای اینکه بتوانیم به گوگل اعلام کنیم که ما برند معتبری در حوزه خودمان هستیم چند راه دارد:

1- از کلمه کلیدی برند خود در سایت های مختلف بک لینک بگیریم 

2- کلمه کلیدی برند ما در گوگل سرچ بشود

این دو فاکتور را میتوان به عنوان قدیمی ترین فاکتور ها در برندینگ برای گوگل دانست ولی اخیرا موارد جدیدی هم اضافه شده است مثل اینکه برند ما چقدر در شبکه های اجتماعی حضور دارد و کلمه برند ما به صورت حتی لینک نشده چقدر در صفحات سایت های متخلف به آن اشاره می شود، این برند منشن یا ذکر کردن برند ما در موضوعات و صفحات و مقالات میتواند تاثیری روی برندینگ و سئو خارجی ما داشته باشد .

 

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : محسن کریمی
محسن کریمی هستم . مدیرعامل شرکت ایفا نت و مدیر لرنو وب . تمام سعیمان در لرنو وب این است محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

آموزش سئو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب

محسن کریمیمحسن کریمی

مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

مجید کریمیمجید کریمی

مدیر بخش فروش و مدیریت

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

معرفی لرنو وب

آکادمی دیجیتال لرنو وب یک مرجع تخصصی آموزش مباحث آی تی است . در اینجا مباحث آموزشی بسیار تخصصی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت , محتوا نویسی و تبلیغ نویسی , سوشیال مارکتینگ , برنامه نویسی و طراحی وب و مدیریت فروش و بازاریابی برای شما آماده شده است . همچنین دوره های آموزشی با کیفیت بسیار بالا در این زمینه ها برگزار می گردد .

همچنین می توانید از خدمات مشاوره سئو در آکادمی لرنو وب استفاده کنید.