آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

5 مشکل رایج در کلمه کلیدی که باید از آنها اجتناب کرد

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)

5 مشکل رایج در کلمه کلیدی که باید از آنها اجتناب کرد

5مشکل رایج که باید از آنها اجتناب کنید تا تاثیر استراتژی کلمه کلیدی خود را در کسب و کار به حداکثر برسانید.

شما به عنوان یک آژانس سئو ، از قبل نقشی را که تحقیقات کلمات کلیدی در درک فرصت های تجاری مشتریان و نحوه جمع آوری صدها کلمه کلیدی برای کمپین SEO خود می دانید ، می دانید.

مشکل شماره 1 شما کلمات کلیدی مارک دار را در ترکیب قرار می دهید

کلمات کلیدی ناوبری مربوط به وب سایت مشتری شما یا سایر وب سایت ها (حتی رقبا) برای کمپین SEO شما ارزشمند نخواهد بود ، زیرا نمی توانید مستقیماً بر آنها تأثیر بگذارید. به علاوه ، مشتری شما دارای کلمات کلیدی مارک دار است و از کانال های دیگر برای تقویت آنها استفاده می کند (کمپین های بازاریابی ، تبلیغات ، جستجوی پولی و غیره). برای این کار نیازی به ردیابی رتبه یا SEO ندارید.

مخلوط کردن این دو داده شما را دچار اختلال می کند و باعث می شود موقعیت مشتری در چشم انداز جستجو بهتر از آنچه که هست به نظر برسد - که به نوبه خود استراتژی و اهداف مورد نظر شما را تغییر می دهد.

به این مثال شدید فکر کنید: شامل "آمازون" یا "فیس بوک" در گروه کلمات کلیدی مورد نظر خود. تمام معیارهای مربوطه به طور مصنوعی متورم می شوند - تصور کنید که تعداد حجم جستجو ناگهان به صدها میلیون افزایش می یابد.

به همین دلیل ، هنگام انتخاب تحقیقات اولیه کلمات کلیدی ، تعیین کلمات کلیدی مارک تجاری و گروه بندی آنها به طور جداگانه مهم است. یا از ابزاری مانند SEOmonitor استفاده کنید که به طور خودکار آن را برای شما تقسیم بندی می کند و کلمات کلیدی "مارک دیگران" را بیشتر مشخص می کند ، بنابراین می خواهید آنها را از استراتژی و ردیابی پنهان خود حذف کنید.

seo

 

مشکل شماره 2 شما ارتباط را در نظر نمی گیرید

هنگام انتخاب لیست کلمات کلیدی خود ، یک مشکل اساسی که می توانید با آن مواجه شوید این است که اهمیت هر کلمه کلیدی موجود را در نظر نگیرید. در این مورد ، ارتباط وب سایت مشتری را برای برآوردن هدف جستجو تعریف می کند. در اینجا یک مثال قطعی وجود دارد. فرض کنید وقتی مشتری مانند دانشگاه لندن دارید ، "لندن" در لیست کلمات کلیدی شما قرار می گیرد. کاربر هنگام تایپ کردن "لندن" در جستجوی چه چیزی است؟ این یک جستجوی بسیار گسترده است ، بنابراین Google سعی می کند هدف را حدس زده و در صفحه اول ، از مقالات سفر گرفته تا وب سایت های سازمانی یا نوشته های ویکی ، پاسخ های متفاوتی ارائه دهد. یک کلمه کلیدی با ارتباط کم ، داده های کلی شما را با حجم جستجوی زیاد افزایش می دهد ، بدون اینکه برای مشتری شما ارزش جستجو بیاورد. حتی اگر بتوانید در آنجا رتبه بندی کنید ، که بسیار دشوار است ، از نظر ROI اهمیتی نخواهد داشت. به همین دلیل است که باید آنها را شناسایی کرده و از لیست خود حذف کنید. مشتریان بزرگ به ویژه مستعد این امر هستند ، بنابراین هنگام بهینه سازی کلمات کلیدی خود برای آنها ، نگاه دقیق تری داشته باشید. برای ادامه نمونه دانشگاه لندن ، اگر نگاهی بیندازید که رقبا در چه رتبه ای قرار دارند ، این شانس زیاد است که "آکسفورد" یا "کمبریج" در لیست 20 "لندن" قرار نگیرند. با SEOmonitor ، هنگامی که رقبای خود را به درستی انتخاب می کنید ، الگوریتم قادر است تشخیص دهد که آیا یک کلمه کلیدی با اهمیت کم در 100 مورد برتر برای هر یک از آنها ظاهر می شود یا خیر. اگر نه ، واضح است که برای هیچکدام از شما کلید واژه ای مناسب نیست.

مشکل شماره 3 شما کلمات کلیدی را با دشواری SEO بالا قرار می دهید

در حال حاضر می توانید به این دسته به عنوان غیرممکن فکر کنید.

اینها کلمات کلیدی مرتبط اما ذخیره کننده منابع هستند: به انرژی و زمان زیادی نیاز دارند. با نگاهی به تداخل بین دشواری رتبه بندی در 10 موقعیت برتر و پتانسیل آنها ، از جمله رقابت موجود ، مشخص است که آیا در حال حاضر باید با آنها مشکل داشته باشید یا نه.

به عنوان مثال ، یک خرده فروش مد تازه راه اندازی شده ممکن است بخواهد "لباس سیاه" را هدف قرار دهد ، اما آنها باید با غول هایی مانند H&M یا ASOS مبارزه کنند. گذراندن کلمه کلیدی از طریق یک سیستم متریک دشواری احتمالاً نشان می دهد که این یک تلاش سخت است و در حال حاضر رقابت در آنجا اتلاف منابع است.

مشکل شماره 4 شما کلمات کلیدی بسیار محلی را علامت گذاری نمی کنید

مشکل این کلمات کلیدی هنگامی ظاهر می شود که شما کلمات کلیدی را در سطح کشور یا منطقه دنبال می کنید زیرا حجم جستجو همه مکانهای آنجا را تجمیع می کند ، در حالی که رتبه فقط کسری از آنچه کاربران در حال انجام آن جستجوها هستند را بیان می کند - نتیجه مربوط به یک مکان واحد به بنابراین ممکن است فکر کنید که به کل حجم جستجو دسترسی دارید ، اما اینطور نیست.

"رستوران های نزدیک من" در اینجا یک مثال عالی است. هنگامی که برای چنین کلمه کلیدی بسیار محلی سازی شده را بهینه می کنید ، باید در مورد آن از نظر یک کلمه کلیدی ، یک صفحه فرود ، یک مکان فکر کنید ، که متضمن تاکتیک های مختلف SEO است.

بنابراین از این کلمات کلیدی در بازار وسیع تری آگاه باشید و بر اساس آن گروه بندی کنید.

مشکل شماره 5 شما کلمات کلیدی مخفی را در لیست هدف خود قرار می دهید

این مشکل دشوار است ، بنابراین مهم است که آن را در اسرع وقت تشخیص دهیم. کلمات کلیدی مخزن کلیدواژه هایی هستند که حجم جستجوی آنها در 12 ماه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، اما به طور متوسط همچنان عالی به نظر می رسند.

در اینجا یک مثال سریع وجود دارد. در سال 2020 ، جستجوی "چگونه موهای خود را کوتاه کنید" با سازگاری مردم با قرنطینه افزایش یافت. آن سنبله بهاری در سال 2021 به طور کامل ناپدید شد.

حفظ آن در استراتژی SEO اشتباه بود.

این یک مورد کلاسیک از مغالطه متوسط است - شما نباید در دریاچه ای به عمق 1.5 متر شنا کنید ، درست است؟

بنابراین برای اصلاح لیست خود باید به روندهای جستجوی سال به سال نگاه کنید. درک روندهای فعلی در صنعت مشتری و چگونگی تغییر رفتار تقاضا و مصرف کننده در صرفه جویی در منابع و عملکرد آینده شما مهم است.

searchengineland.com

 

 

 

 

مقاله های مرتبط

ضرورت درج کلمه کلیدی مرتبط

کلمه کلیدی برند (Branded Keyword) چیست ؟

 چرا کلمات کلیدی که به صورت عدد در گوگل ادوردز نشان داده می‌شوند غیرقابل اعتمادند

کدام کلمات کلیدی رقبایم باید (و نباید) هدف من باشد؟

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : محسن کریمی
محسن کریمی هستم . مدیرعامل شرکت ایفا نت و مدیر لرنو وب . تمام سعیمان در لرنو وب این است محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دوره های پر طرفدار

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

کتاب سئو تالیف مهندس کریمی

خرید کتاب سئو seo  پیشرفته

هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند که به عنوان رفرنس اساتید در خیلی از موسسات آموزشی تدریس می شود را تهیه کنید.

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

 لرنووب،آکادمی لرنووب،لوگو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب


مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

حسین اکبریحسین اکبری

مدیر بخش لینک بیلدینگ

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

آدرس و شماره تماس لرنو وب


? آدرس دفتر امور قراردادها و کلاس های خصوصی :

تهران - م جمهوری . خ جمهوری . بعد از باستان . پ 1488 .                                  طبقه اول - واحد 2

? آدرس دفتر ونک , کلاس های عمومی :

تهران میدان ونک، ابتدای ملاصدرا، طبقه 3، واحد 8

? آدرس شعبه اراک : میدان شورا ، مجتمع خاتم - واحد 3

facebook instagram twitter youtube linkedin