آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

جمعه تخت سفید

سلام لرنو وب امروز هم ویدئوی سایت moz که در تاریخ 24 نوامبر2017 منتشر شده است را برای شما ترجمه کرده تا مطالعه کنید ممنون از همراهیتان.

کدام کلمات کلیدی رقبایم باید (و نباید) هدف من باشد؟

شما نباید تلاش کنید تا در هر کدام از کلمات کلیدی رقبایتان صاحب رتبه شوید. همانند بسیاری از موارد سئو، مهم است که استراتژی داشته باشید و بر روی تصمیم خود جدی باشید.در نوشته‌ی امروز فرایند توصیه شده برای قیفتان، شناسایی صحیح رقبا برای پیگیری آن‌ها، و اولویت بندی کلمات کلیدی آن‌ها که باید به هدف شما تبدیل شوند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

https://d2v4zi8pl64nxt.cloudfront.net/which-of-my-competitor-s-keywords-should-shouldn-t-i-target-whiteboard-friday/5a14b02c8f31e1.12248547.jpg

برای دیدن تصویر با وضوح بیشتر و ابعادی بزرگ تر view lmage  بگیرید

متن ویدئو:

این هفته می‌خواهیم در مورد کلمات کلیدی رقبایتان سخن بگوییم. به راستی کدام کلمات کلیدی رقیب می‌توانند هدف شما باشند و کدام آن‌ها این‌گونه نیستند؟

خیلی از مردم از ابزارهایی نظیر SEMrush، Ahrefs، KeywordSpy، Spyfu و مرورگر کلمات کلیدی MOZ بهره می‌برند. این ابزار دارای این ویژگی می‌باشند که کجا جستجو کنند: چه کلمات کلیدی رقبای من برای رتبه‌دهی باید مورد توجه من باشد؟ در واقع، این یک روش خوب و هوشمندانه برای جستجوی کلمات کلیدی است. این نکته، نه تنهای یک "روش"، بلکه یک "روش هوشمندانه" برای انجام کار است. با این وجود، زمانی که شما بررسی کلمات کلیدی رقبایتان را آغاز می‌کنید، چالش به وجود می‌آید. در واقع پس از آن شما پی می‌برید که کدامیک از کلمات کلیدی را باید اولویت بدهید و کدام را برای زمانی دیگر بگذارید. در حقیقت، در دنیای کلمات کلیدی رقابتی، کمی میان جستجوی کلمات کلیدی کلاسیک اختلاف وجود دارد.

 

در این‌جا برای نمونه به سراغ "همر اند هیلز" می‌رویم که یک فروشگاه کوچک آنلاین مبلمان با تعدادی طراح دکوراسیون خوب است. "مبلمان دانیا" برای آن‌ها رقیب محسوب می‌شود (آن‌ها در منطقه‌ی سیاتل قرار دارند، اما مبلمان مدرن و اسکاندیناوی تولید می‌کنند). همچنین IndustrialHome.com نیز رقیب دیگری با فضای مشابه کاری است. بنا براین، هر سه این شرکت‌ها به هم شبیه می‌باشند و می‌توانید کلمات کلیدی را مشاهده کنید که به آن‌ها مربوط می‌شود و یکی یا بیشتر برای آن‌ها رتبه‌بندی می‌شود. من آن‌ها را با "سختی"، "حجم" و "میزان اثرگذاری نرخ کلیک" ارزیابی کردم که پارامترهای قابل سنجشی برای پیدا کردن توسط شما می‌باشند. این پارامترها را در بیشتر ابزارهایی که نام بردم، می‌توان یافت.

 

فرآیند:

پس هنگامی که به لیست نگاهی می‌کنم، کدامیک را واقعاً می‌خواهم پیگیری کنم و کدامیک را نمی‌خواهم؟ و چگونه این انتخاب را انجام دهم؟ برای این کار، این فرآیند را توصیه می‌کنم.

1- تلاش کنید و مطمئن شوید که اولین چیزی که درک می‌کنید، کلمه‌ی کلیدی شما برای تغییر قیف است.

بنابراین، اگر یک ترتیب کلاسیک از قیف دارید، افرادی در آن قرار دارند که خرید کرده‌اند –این مثال برای خرید است- و افرادی هم دارید که با جستجوی خاص کلمات کلیدی به آن منتقل شده‌اند.اگر بفهمید که کدام فرد را از دست داده‌اید و کدام فرد از این طریق به فرآیند خرید رسیده است، بسیار برای شما سودمند خواهد بود. این امر کمک می‌کند بدانید کدام یک از این اصطلاحات و عبارات و کدام نوع ازاین اصطلاحات و عبارات را پیگیری کنید. دلیل این کار این است که به طور کلی، احتمالاً نمی‌خواهید در هنگامی که می‌خواهید کلمات کلیدی رقابتی را اولویت‌بندی می‌کنید، به دنبال کلمات کلیدی بروید که ترافیک برای شما ایجاد می‌کنند، اما تغییری ایجاد نمی‌کنند. شما فقط در پی ایجاد ترافیکی از کسانی هستید که هدف شما می‌باشند. اگر هدف شما فقط ایجاد ترافیک خام باشد، احتمالاً به دلیل تبلیغات یا چیز دیگری است، یا به این دلیل است که می‌دانید، شما می‌توانید گروه زیادی از افراد را از طریق هدف‌گیری مجدد نگه دارید. برای مثال، ممکن است "همر اند هیلز" بگوید: "هی، ما می‌توانیم بزرگ‌ترین ترافیک قیف را داشته باشیم چون می‌دانیم با هدف‌گیری مجدد کمپین‌ها –حتی اگر یک کلمه‌ی کلید باعث جذب برخی افراد شود که به خریدار تبدیل نمی‌شوند- در آینده می‌توانیم با موفقیت آن‌ها را تبدیل به مشتری کنیم." بسیار خوب. پس به پیش روید.

 

2- رقبایی را انتخاب کنید که به مخاطبین هدف مشابه شما متمایل می‌باشند.

افرادی را که این‌جا دارید، باید مورد تمایل رقبایی باشند که مخاطبین هدف آن‌ها با شما مشابه است. در غیر این صورت، ارتباط برقرار کردن و تبدیل آن‌ها بسیار دشوار است. برای مثال، من می‌توانستم از "وست الم" استفاده کنم که در مجموع مبلمان مدرن خوبی دارد، اما آن‌ها بسیار بسیار بزرگ و گسترده‌اند. هرکسی می‌تواند هدف آن‌ها باشد. همچنین، می‌توانستم از "اتان آلن" بهره ببرم که در زمینه‌ی محصولات خیلی کلاسیک فعال است و مبلمان مدارس قدیمی را تولید می‌کند. احتمالاً تفاوتی حقیقی میان مخاطبین این سه گروه وب‌سایت است. می‌توانستم از "ایکیا" استفاده کنم که در بازار ضعیف و قیمت پایین، برندی برای همه‌ی طیف‌های مردم است. باز هم این مورد با ما سازگار نیست. پس هنگامی که شما هدف‌گیری تغییر سنگین دارید، با توجه به این‌که تمرکز برای پیگیری این افراد باشد یا بر روی هدف‌گیری مجدد بر روی روی خام متمرکز شود، به شدت توصیه می‌کنم به دنبال سایت‌هایی بروید که مخاطب مشابه شما دارند.

اگر مشکل شما این است که این افراد (سایت‌ها) را نمی‌شناسید، یک پیشنهاد، بررسی ابزاری است که به آن SimilarWeb می‌گوییم. این ابزار، گران‌قیمت ولی بسیار قدرتمند است. شما می‌توانید یک "دامنه" را انتخاب کنید و دامنه‌های دیگری که در فضای مشابه فعالیت می‌کنند و مردم تمایل به بازدید از آن‌ها دارند و مخاطبین‌شان با شما همپوشانی دارند (مشترک می‌باشند) را مشاهده کنید.

 

3- فرآیند انتخاب کلمه کلیدی باید براساس بعضی از این قوانین صورت پذیرد:

الف- راحت‌ترین آن‌ها مقدم است.

پیشنهاد من این است که اول به سراغ آن‌هایی بروید که فکر می‌کنید برای رتبه‌بندی راحت‌تر می‌باشند. چرا چنین توصیه‌ای دارم؟ زیرا با وجود کمپین‌های بی‌شماری که بودجه و خریدار دارند، سئو بسیار دشوار است؛ مگر این‌که بتوانید پیشرفت کار را در اوایل آن نشان دهید. پس هر زمان که راحت‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید، می‌توانید به سوی موفقیت به پیش بروید. با دشواری کم‌تر، احتمال موفقیت زیاد می‌شود؛ شانس بالا به این معنی است که شما تیم مورد نیاز برای ایجاد محتوای لازم جهت رتبه‌بندی را خواهید داشت. من این‌جا در پی برندهای رقابتی نمی‌روم.

 

ب- مشابه کلمات کلیدی باشد که هدف شما به خوبی آن را تغییر دهد.

اگر بخواهید این قیف را به خوبی درک کنید، می‌توانید از کمپین ادوردز اختصاصی خودتان برای این کار استفاده کنید. بنابراین، کلمات کلیدی که پرداخت کرده‌اید را بررسی می‌کنید و متوجه می‌شوید که کدام یک از آن‌ها  ترافیک بالایی برای شما ایجاد کرده‌اند. اگر مشاهده می‌کنید که "روشنایی" واقعاً برای برند مبلمان ما موفقیت‌آمیز بوده است، "خوب ببینید، لوستر کروی شیشه‌ای، حجم خیلی خوبی گرفته است. اجازه بدهید در پی آن برویم، زیرا «روشنایی» واقعاً برای ما کار کرده است."

البته شما آن‌هایی را می‌خواهید که با ساختار موجود سایت شما متناسب باشند. پس اگر می‌گویید "آه، ما مجبوریم یک وبلاگ برای آن بسازیم؛ آه، ما احتیاج داریم نوع UI یا UX را نسبت به قبل تغییر دهیم تا بتوانیم محتوای هدف با این کلمه کلیدی تولید کنیم." من را باید برای کمی بعد بگذارم.

 

ج- حجم بالا، دشواری کم، میزان اثرگذاری نرخ کلیک بالا، یا ویژگی‌های SERP که می‌توانید به آن دست یابید.

به طور اساسی، زمانی که به دشواری نگاه می‌کنید، به شما می‌گوید که برای پتانسیل این کلمه کلیدی، رتبه‌بندی چقدر سخت است. اگر من آن را بررسی کنم و می‌بینم مواردی را 50 تا 60 زده، اما در واقع اعداد خوبی هم در 30 تا 40 می‌بینم، من فکر می‌کنم لوستر کروی شیشه‌ای، نیمکت S شکل، مبلمان صنعتی خانه؛ این‌ها مواردی است که قابل رسیدن است. چیزهایی موثر می‌باشند.

حجم، من می‌خواهم تا جایی که می‌توانم، بالا باشد. اما بیشتر اوقات هدایت حجم بالا بسیار سخت است.

درصد میزان اثرگذاری نرخ کلیک، این مورد به ما می‌گوید که چند درصد از مردم بر روی دهلینک آبی رنگ نتایج جستجو کلیک می‌کنند. سئوی کلاسیک به من کمک می‌کند که در آن‌جا قرار گیرم. با این وجود، اگر اعداد پایینی -مثل 55% برای این مدل صندلی- دیدید، شاید به نتایج آن جستجو نگاهی بیندازید و مشاهده کنید که تعداد زیادی از تصاویر جای دیگر اثرگذاران کلیکی را گرفته‌اند، و ممکن است بگویید "بهتر است سئوی تصویر را دنبال کنم." بنابراین، این فقط یک نرخ کلیک اثرگذار نیست. همچنین، می‌توانید ویژگی‌های SERP را هدف قرار دهید.

 

د- برندهای شما به شما خدمت می‌کنند، معمولاً نام برند رقبا اثربخش نیست.

به قانون آخر می‌رسیم (البته به آخرین قانون نرسیده‌ایم!). می‌خواهم با تاکید و اصرار بگویم که در پی برندها رفتن برای زمانی است که به آن‌ها خدمت می‌کنید، این کار فایده‌ای برای شما ندارد. پس اگر "صندلی اکرونز" چیزی است که در فروشگاه مبلمان خود می‌فروشید که از آن "همر اند هیلز" است، عالی است. اما اگر این کالا منحصراً در اختیار "دانیا" است، نباید به دنبال آن بروم. به طور کلی، نباید به دنبال نام برند رقبا یا نام‌های محصولات برند شده بروم به جز یک حالت استثناء، و در واقع بخواهم از آن برای برجسته کردن سایت استفاده کنم.

مبلمان صنعتی خانه، هم عبارتی برند است، زیرا هم نام این وب‌سایت است -مبلمان صنعتی خانه برند آن‌ها است- و هم عبارتی عمومی است. بنابراین، در چنین مواردی به شما می‌گویم بله، شاید بتوان به دنبال یک گروه مشابه این بروید.

اگر این قوانین را رعایت کنید، به طور کلی می‌توانید از کلمات کلیدی رقابتی برای ایجاد یک نمونه‌ی خوب هدف‌پذیر استفاده کنید که پتانسیل بالای کلمات کلیدی آن بتواند برخی نتایج جدی سئو را برای شما به ارمغان بیاورد.

منتظر نظرات شما هستیم.

 منبع :سایت موز و مقاله https://moz.com/blog/competitors-keywords-should-shouldnt-target

این ترجمه اختصاصی برای لرنو وب است و هرگونه کپی و استفاده از متن این ترجمه بدون اجازه لرنو وب خلاف قوانین ایران بوده و پیگیری می شود.

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : محسن کریمی
محسن کریمی هستم . مدیرعامل شرکت ایفا نت و مدیر لرنو وب . تمام سعیمان در لرنو وب این است محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

آموزش سئو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب

محسن کریمیمحسن کریمی

مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

مجید کریمیمجید کریمی

مدیر بخش فروش و مدیریت

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

معرفی لرنو وب

آکادمی دیجیتال لرنو وب یک مرجع تخصصی آموزش مباحث آی تی است . در اینجا مباحث آموزشی بسیار تخصصی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت , محتوا نویسی و تبلیغ نویسی , سوشیال مارکتینگ , برنامه نویسی و طراحی وب و مدیریت فروش و بازاریابی برای شما آماده شده است . همچنین دوره های آموزشی با کیفیت بسیار بالا در این زمینه ها برگزار می گردد .

همچنین می توانید از خدمات مشاوره سئو در آکادمی لرنو وب استفاده کنید.