آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

گوگل جدیداً چه می‌کند؟

(زمان خواندن: 5 - 9 دقیقه)

جمعه تخت سفیدجمعه تخت سفید در تاریخ 8 دسامبر 2017

سلام خدمت دوستان عزیز لرنو وب امروز هم طبق معمول هرهفته متن ویدئو و خود ویدئوی سایت moz را که این بار در تاریخ 8 دسامبر 2017 منتشر شده است را برای شما ترجمه و منتشرکرده تا مطالعه و مشاهده فرمایید ممنونم از همراهیتان.

گوگل جدیداً چه می‌کند؟

اسنیپت‌های طولانی‌تر برای سئو معنی خاصی می‌دهند؟ تخته سفید جمعه
اسنیپت‌ها و توضیحات متا دارای محدودیت‌های برندهای جدید می‌باشند و این تغییر بزرگی هم برای گوگل و هم برای سئوها است. در تخته سفید جمعه این هفته یاد بگیرید که این مورد جدید چیست؟ این تغییرات چه زمانی اتفاق افتاده؟ و همه‌ی این‌ها برای سئو چه معنی می‌دهد؟

 

 عکس کامل تخته

متن ویدئو:

طرفداران موز، به یک تخته سفید جمعه دیگر خوش آمدید. این هفته می خواهیم درباره‌ی تغییرات بزرگ گوگل در مورد طول اسنیپت صحبت کنیم.
این طول نمایش اسنیپت‌ها برای هر نتیجه جستجویی است که گوگل فراهم می‌کند. این طول اسنیپت هم برای موبایل و هم برای رایانه‌ی شخصی است. این گونه، توضیحات متا را مرتب می‌کند که چند اسنیپت نوشته شده دارد. آن‌ها از تگ توضیحات متا در صفحات وب گرفته شده‌اند. به طور کلی، گوگل هفته‌ی پیش اعلام کرد: "ما به طور رسمی طول، طول توصیه شده و طول نمایش آن‌چه را که ما در متن اسنیپت نشان می‌دهیم را بر اساس نتایج سازمانی استاندارد افزایش دادیم.

عکس تخته
 
در نتیجه من برای شمایی که این‌جا هستید، آن را نشان می‌دهم. من "اصل بی‌طرفی شبکه"را جستجو کردم. این چیزی است که الان در ذهن بسیاری از مردم آمریکا است. شما می‌توانید این‌جا، این مقاله را از "هیل" ببینید که اخیراً (دو روز پیش) منتشر شده است. این مقاله متن اسنیپت طولانی‌تری نسبت به چیزی که ما انتظار داشتیم پیدا کنیم، دارد. در حقیقت، من تعداد کلمات این متن را شمردم و سپس نتیجه‌ی آن را در این‌جا نشان داده‌ام.


به صورت اساسی، در گذشته محدودیت 165 کاراکتری وجود داشت. شما پیش از اواسط دسامبر در بیشتر نتایج جستجو این مقدار را می‌توانستید مشاهده کنید. گاهی اوقات گوگل برای نمونه‌های خیلی خاصی از نتایج جستجو ممکن بود اسنیپت طولانی‌تری نشان دهد. اما بر طبق اطلاعات سیستریکس (SISTRIX) -که گزارش عالی تهیه کرده است و من آن را در این‌جا به صورت لینک در می‌آورم- بیش از 90 درصد اسنیپت‌های جستجو تا اواسط نوامبر، 165 کاراکتر یا کمتر داشتند. پس از آن، گوگل تعداد خطوط کمی به آن افزود.


پس اکنون، در موبایل و رایانه شخصی به جای میانگین اسنیپت دو یا سه خطی، درباره‌ی سه، چهار، پنج، یا حتی شش خط متن صحبت می‌کنیم. این اسنیپت این‌جا 266 کاراکتر است که گوگل آن را نمایش می‌دهد. نتیجه‌ی بعدی، از جستجوی "صرفه جویی در اینترنت"، 273 کاراکتر نشان داده شده است. باز هم، این ممکن است به خاطر این باشد که گوگل به این موضوع تحقق بخشید که: "ما تقریباً همه را در این‌جا گرفته‌ایم. بیایید به جای حذف لغات، آن را به پایان برسانیم." اما شما می‌توانید ببینید که 165 کاراکتر درست در این‌جا قطع می‌شود. این مورد حقیقتاً کار خوبی از نمایش موارد است.


بنابراین، تصور کنید که یک جستجوکننده برای موردی در زمینه‌ی کاری شما جستجو می‌کند و آن‌ها فقط به دنبال یک چیز پایه‌ای قابل فهم درباره‌ی آن می‌باشند. آن‌ها هرگز درباره‌ی "اصل بی‌طرفی شبکه" چیزی نشنیده‌اند. آن‌ها نمی‌دانند که این به چه معنی است. آن‌ها می‌توانند اینجا بخوانند " اصل بی‌طرفی شبکه، اصل اساسی است که ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت نظیر AT&T، Comcast و Verizon را از کاهش یا افزایش سرعت یا مسدود کردن یا بلاک کردن هر..." و اینجا جایی است که متن قطع می‌شود. یا در نوامبر قطع می‌شده است.


حالا، اگر من یک اسنیپتی مثل این داشته باشم، نیاز دارم که سایت را ببینم. من کلیک کردم تا مطلب بیشتری یاد بگیرم. این به اندازه‌ی کافی به من اطلاعات نمی‌دهد تا از آن بگذرم. حالا، گوگل از موارد قبلی رها شده است. اما در این مورد، می‌توانم بقیه را از این‌جا بگیرم، چرا که حالا -از اواسط نوامبر- گوگل آن را طولانی‌تر کرده است. درنتیجه الان می‌توانم "مقدار محتوا، برنامه‌ها یا وب‌سایت‌هایی که شما می‌خواهید استفاده کنید، را ممنوع کرده است. اصل بی‌طرفی شبکه راهی است که اینترنت همیشه کار کند." را دریافت کنم.


حالا شما ممکن است کنایه بزنید و بگویید این یک درک کامل از چیزی که "اصل بی‌طرفی شبکه"است، نیست و من موافقم. اما برای تعداد زیادی از جستجوکننده‌ها همین مقدار هم کافی است. آن‌ها نیازی به کلیک برای دریافت چیزی بیشتر از این ندارند. این افزایش کاراکتر از 165 به 273 یا 275 کاراکتر، در این مورد، در واقع این ترفند را انجام داده است.

چه تغییری؟
این می‌تواند همچنین گروهی از تغییرات را برای سئو داشته باشد. بنابراین تغییری که اینجا اتفاق افتاده است، این است که به طور کلی گوگل دو مورد را به‌روزرسانی کرده است. اول این که آن‌ها طول اسنیپت‌ها را به‌روزرسانی کرده‌اند، و دوم این که آن‌ها دستورالعمل‌هایشان را درباره‌ی آن به‌روز کرده‌اند.


گوگل دستورالعملی تاریخی داشت که می‌گفت: شما می‌خواهید تگ توضیحات متای خود را بین تقریباً 160 تا 180 کاراکتر نگه دارید. من فکر می‌کنم آن یک عدد بود. آن‌ها، آن را در جایی به‌روزرسانی کرده‌اند که می‌گویند که هیچ طول توصیه شده‌ی رسمی برای توضیحات متا وجود ندارد. اما در توئیتر "دنی سولیوان" گفت که احتمالاً این طول اسنیپت را بیشتر از 320 کاراکتر نخواهد کرد. در حقیقت ما و سایر ارائه‌کنندگان اطلاعات که نتایج تحقیقات زیادی را جمع‌آوری می‌کنیم، نتوانستیم تعداد زیادی اسنیپت پیدا کنیم که بیش از 300 کاراکتر داشته باشند. بنابراین، فکر می‌کنم که این یک ایده‌ی منطقی است.

چه زمانی؟
چه زمانی این اتفاق روی داد؟ این اتفاق در اواسط نوامبر آغاز شد. ۲۲ نوامبر زمانی است که مجموعه داده‌های "سیستریکس" شروع به توجه به این افزایش کرد که بیش از ۵۰ درصد بود. اکنون به صورت تقریبی حدود ۵۱ درصد نتایج جستجو که حداقل در یکی از جایگاه‌های 1 تا 10 برتر (از دوم دسامبر) قرار گرفته‌اند، دارای اسنیپت طولانی‌تر می‌باشند.


این‌جا نکته‌ی شگفت‌انگیز این است که ۵۱ درصد از این نتایج حداقل یک مورد را در بر دارند. بیشتر آن‌ها به دلیل استفاده از توضیحات قدیمی متا یا توضیحاتی که سئوی آن‌ها برای محدودیت حداکثر ۱۶۵ کاراکتر بهینه‌سازی شده است، هنوز خیلی کوتاهند. به این ترتیب، اگر فردی باشید که در نتایج جستجوی خود به خصوص اگر الان هنگام تعطیلی بسیاری از فعالیت‌های تجاری باشد، اگر شخصی باشید که بخواهید صفحات مهم خود را هم اینک به‌روز کنید، می‌توانید رتبه‌ی بهتری از رقیبان خود بگیرید زیرا آن‌ها هنوز SERPهای خود را به‌روزرسانی نکرده‌اند.

این کار چه تأثیری بر سئو خواهد داشت؟
آیا واقعاً این مسائل سبب تغییر در سئو خواهد شد؟ بله، با این سه مورد:

الف: چگونگی نوشتن و بهینه‌سازی توضیحات متا از طرف بازاریابان باید تغییر کند.
 به خاطر داشتن فضای بیشتر، می‌خواهیم کمی متفاوت بنویسیم. از این طریق می‌توانیم تلاش کنیم افراد را با کلیک کردن جذب کنیم اما در عین حال باید بسیار وظیفه‌شناس باشیم تا تلاش کنیم به بسیاری از نتایج جستجو در خودش پاسخ دهیم، چرا که اگر این توانایی را داشته باشیم، شانس خوبی خواهیم داشت که رتبه بالاتری در رتبه‌بندی گوگل کسب کنیم، حتی اگر با فداکاری چند کلیک را با پاسخ در آن‌جا به آن‌چه که جستجو کنندگان در پی آن هستند، از دست بدهیم.

ب: این اتفاق ممکن است بر سرعت ورود با کلیک تأثیر زیادی بگذارد.
ما اطلاعات جامپشات را در طول چندین ماه یا یک سال آینده نگاه می‌کنیم. فکر می‌کنیم دو احتمال وجود دارد که رخ دهد: احتمال منفی، به این معنی که کلیک‌های کمتر در درخواست‌هایی که پیچیدگی کمتری دارند. اما برعکس، ممکن است در درخواست‌هایی که پیچیدگی بیشتری دارند، کلیک بیشتر شود. زیرا توجه افراد با توضیحات طولانی‌تر جلب می‌شود. تلاش با انگشتان، کاری است که به عنوان بازاریاب می‌خواهید انجام دهید.

ج: : این اتفاق ممکن است سرعت ورود با کلیک را در نتایج جستجو پایین بیاورد.
اگر فکر کنید، با این حقیقت مواجه می‌شوید که حالا در نتایج جستجو، 2 نتیجه همان فضای 3 نتیجه ماه‌های قبل را اشغال می‌کنند. شاید مردم نخواهند به پایین صفحه بروند. شاید این نتایج بالاتر، تعداد کلیک بیشتری بگیرند و در نتیجه، موارد پایین صفحه ارزش کمتری برای استفاده داشته باشند.

سئوها چه کار باید بکنند؟
 در حال حاضر چه کارهایی باید انجام شود؟ کار شماره یک؛ لیستی از اولویت‌ها تهیه کنید (احتمالاً الان هم چنین چیزی را دارید) که مهمترین صفحات لندینگ با ترافیک جستجو بر روی وب سایت شما می‌باشد. سپس می‌خواهم بروید و توضیحات متای آن‌ها را برای طولانی‌تر شدن محدودیت‌ها، بهینه‌سازی مجدد کنید.


اکنون می توانید بررسی کنید. پیشنهاد من این است به SERPها که در حال ارسال بیشترین ترافیک به شما است، بروید تا رتبه بالاتری کسب کنید. محدودیت‌ها را مجددا بررسی کنید. احتمالاً بین 250 تا 300 کاراکتر باشند، و می‌توانید بعضی قسمت‌ها را در این‌جا بهینه‌سازی کنید.


کار شماره دو؛ می‌خواهم اگر پردازندش‌های داخلی دارید یا CMS شما قوانینی درباره‌ی مدت زمان ایجاد تگ توضیحات متا دارد، بروید محدودیت قدیمی را از ۱۶۰ تا ۱۸۰ کاراکتر به ۲۳۰ تا 320 کاراکتر به‌روزرسانی کنید. به نظر نمی‌رسد که حالا از ۲۳۰ کمتر باشند، بلکه این کمترین مقدار و۳۲۰ هم بیشترین مقدار است. بنابراین مابین این دو مقدار قرار خواهد گرفت.
با توضیحات متای جدید و بهینه‌سازی اسنیپت‌ جدیدتان موفق باشید. شما را در تخته سفیدی دیگر در جمعه‌ی آینده خواهیم دید. مراقب خودتان باشید

 منبع :سایت موز و مقاله https://moz.com/blog/googles-longer-snippets

این ترجمه اختصاصی برای لرنو وب است و هرگونه کپی و استفاده از متن این ترجمه بدون اجازه لرنو وب خلاف قوانین ایران بوده و پیگیری می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقاله های مرتبط

آیا گوگل در سئو دروغ می گوید ؟

ctr چیست و راه های افزایش آن

جستجوی لوکال گوگل و اتفاقات عجیب و گاها وحشتناک

یک ترفند سئو خیلی خفن برای فرار از جریمه گوگل

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : محسن کریمی
محسن کریمی هستم . مدیرعامل شرکت ایفا نت و مدیر لرنو وب . تمام سعیمان در لرنو وب این است محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دوره های پر طرفدار

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

کتاب سئو تالیف مهندس کریمی

خرید کتاب سئو seo  پیشرفته

هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند که به عنوان رفرنس اساتید در خیلی از موسسات آموزشی تدریس می شود را تهیه کنید.

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

 لرنووب،آکادمی لرنووب،لوگو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب


مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

حسین اکبریحسین اکبری

مدیر بخش لینک بیلدینگ

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

آدرس و شماره تماس لرنو وب


? آدرس دفتر امور قراردادها و کلاس های خصوصی :

تهران - م جمهوری . خ جمهوری . بعد از باستان . پ 1488 .                                  طبقه اول - واحد 2

? آدرس دفتر ونک , کلاس های عمومی :

تهران میدان ونک، ابتدای ملاصدرا، طبقه 3، واحد 8

? آدرس شعبه اراک : میدان شورا ، مجتمع خاتم - واحد 3

facebook instagram twitter youtube linkedin