آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

قرارداد سئو و افزایش رتبه گوگلخدمات مشاوره سئوخدمات سئو تکنیکال - سئو داخلیخدمات لینک سازی - بک لینک

آموزش سئو,سئو,یادگیری سئو

سئو از اصلی ترین و مهمترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید.علم سئو میتواند باعث شود تا کسب و کار شما در بزرگترین و شناخته شده ترین ویترین جهان، یعنی گوگل دیده شود.حالا که قصد دارید وارد دنیای سئو شوید این مقاله میتواند سرنخ دنیای سئو را به دست شما بدهد و راه را برای شما روشن کند.پس حتما تا آخر این مقاله با همراه باشید.

مثبت ترین و مهمترین نکته ای که در این لحظه وجود دارد این است که شما متوجه شدید که سئو چه اهمیتی در دنیای امروز برای رشد برند و بیزینس شما دارد و برای یادگیری آن اقدام کرده اید.شاید در ابتدای راه سئو به نظر شما پیچیده و ترسناک به نظر برسد.اما این نکته را فراموش نکنید که مهمترین ابزار مورد نیاز برای سئو صبر است.در ادامه مقاله بعد از آشنایی اولیه با سئو و اهمیت آن سعی میکنیم تا به زبانی ساده نکات اصلی سئو را در 6 مرحله ذکر کنیم تا بتوانید اطلاعات کافی برای شروع یادگیری و در ادامه انجام پروژه سئو داشته باشید.

 

 

سئو چیست؟

seo که اختصاری از کلمات Search Engine Optimization است، به مجموعه کارهایی گفته میشود که به منظور ارتقای رتبه سایت در موتورهای جستجو به منظور افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت اتفاق می افتد.پس هرچه رتبه بهتری در نتیایج داشته باشید در کلمات کلیدی مورد نظرتان کاربر هدفمند بیشتری جذب خواهید کرد.پس قاعدتا شما وقتی در صفحه چهارم موتورهای جوستجو قرار دارید نمیتوانید توقع افزایش ترافیک سایت را داشته باشید.موارد زیادی است که در سئو تاثیر دارند، از کلمات کلیدی تا لینک های خارجی(لینک هایی که سایتهای دیگر به شما میدهند) تا حتی ساختار سایت شما.

چرا سئو مهم است؟

بسیاری از مردم برای رفع نیازهای خود از اینترنت و البته موتورهای جستجو استفاده میکنند.موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و یاندکس به بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره هر فردی تبدیل شده است.از ساده ترین مسائل تا عجیبترین موارد روزانه در این سایت ها جستجو میشود.این موضوع باعث شده است تا فرصت مناسبی برای همه کسب و کارها بوجود آید تا بتوانند از این ویترین بزرگ و همیشه در دسترس به بهترین شکل استفاده کنند و ترافیک طبیعی و هدفمندی نسبت به خدمات خود به دست آورند.

این اتفاق در حالی شکل میگیرد که کاربر هیچ آشنایی با برند و خدمات شما ندارد ولی با استفاده است موتورهای جستجو به سمت شما هدایت میشوند.به طور کلی اگر سایت شما را به عنوان یک مقصد در نظر بگیریم، موتورهای جستجو جاده هایی هستند که کاربر هدفمند را به مقصد میرساند.منظور از کاربر هدفمند این است که اگر به عنوان مثال شما یک لباس فروشی آنلاین داسته باشید موتورهای جستجو کاربرانی را به سمت شما هدایت میکنند که به طور خاص به دنبال خرید لباس هستند.البته این اتفاق در شرایطی شکل میگیرد و بازدهی مناسبی برای شما خواهد داشت که رتبه مناسبی در صفحات گوگل یا دیگر سایت های جستجو داشته باشید.

حال که متوجه شدید که پروسه کاری سئو و تاثیر آن در کسب و کار شما به چه شکل است، در ادامه مقاله آموزش سئو در 6 مرحله ساده را برای شما آماده کرده ایم.پس با ما همراه باشید.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان یا شرکت در کلاس های خصوصی سئو در آکادمی دیجیتال مارکتینگ لرنووب میتوانید شماره خود را در فرم زیر وارد کنید تا در اسرع وقت متخصصین ما با شما تماس بگیرند.

 

 نحوه یادگیری سئو در 6 مرحله ساده

سئو،آموزش سئو،یادگیری سئو

 

 مرحله اول یادگیری سئو

یک منبع معتبر برای شروع کار پیدا کنید

توصیه ما در این مرحله به شما این است که در میان حجم زیاد اطلاعات زرد و اشتباه برای خودتان یک منلع خوب پیدا کنید.در قدم بعدی از یک ابزار برای چک کردن کلمات کلیدی مربوط به شغل خود در نظر بگیرید که نمونه آن در اینترنت را میتوانید با یک سرچ ساده در اینترنت پیدا کنید.در قدم بعدی میتوانید برای یک شروع خوب از مقاله راهنمای مبتدی برای سئو از وبسایت MOZ که یک منبع معتبر و شناخته شده در حوزه SEO در دنیا میباشد استفاده کنید.البته اگر به زبان مسلط هستید.

اگر هم تسلط کافی به زبان انگلیسی میتوانید از مقالات و ویدئوهای آموزشی مجموعه لرنووب استفادخ کنید که از منابع معتبر سئو جمع آوری شده است و تجربه ای دوازده ساله از یک تیم متخصص در آن استفاده شده است.خبر خوش دیگر برای دوستانی که علاقه به منابع خارجی و به روز سئو با ترجمه فارسی دارند هم این است که تیم لرنووب به زودی قرار است پروژه ترجمه مقالات منابع معتبر خارجی استارت زده و در اختیار علاقمندان به این حوزه قرار دهد.

مرحله دوم یادگیری سئو

تمرین کنید و زود تسلیم نشوید

این یک قانون است که برای رشد در هر کاری باید تمرین داشت.در سئو هم اگر تمرینات را از فاز تئوری به فاز عملی منتقل کنید بهتر میتوانید تاثیر آن را متوجه شوید.چون تجربه یکی از اصول مهم سئو است.بسیاری از نکات و آموزش های موجود هم حاصل آزمون و خطاهای اساتید امروزی سئو است.پس از تجربه کردن نترسید.البته نباید آزمایشها و تست های خود را روی سایت اصلی خود انجام دهید.میتوانید از یک وبلاگ وردپرس استفاده کنید.این کار باعث میشود تا تاثیر اجرای هر تکنیک سئو را به صورت عملی روی وبلاگ خود ببینید و این تجربه ها را بر روی سایت اصلی خود استفاده کنید.

مرحله سوم یادگیری سئو

یک فرد را به عنوان استاد و پیشروی خود انتخاب کنید

اعتماد کردن به یک نفر به عنوان استاد این روزها کار سختی است.با وجود شبکه های اجتماعی، مخصوصا اینستاگرام، هر فردی خود را متخصص یک حوزه میداند و حتی اقدام به آموزش و پکیج فروشی هم میکنند.اما شما میتوانید با یک پرس و  جوی ساده یا یک سرچ در گوگل و بررسی نظرات دیگران در لینکدین و یا حضور در رویدادهای حوزه دیجیتال مارکتینگ متوجه شوید که چه کسی متخصص حوزه سئو است و در این راه تجربه های واقعی دارد.البته ممکن است پروسه پیدا کردن این فرد زمانبر باشد اما مرحله مهم و حیاتی است.مربی خوب میتواند بهتر از خودتان استعداد شما را درک کند و به شما کمک کند که در مسیر درست قدم بردارید.

مرحله چهارم یادگیری سئو

شبکه سازی کنید و در جمع سئو کاران حضور یابید

به هر کاری که علاقه دارید باید با افراد شاغل در آن حوزه در ارتباط باشید و با آنها معاشرت کنید.به عنوان مثال کسی که عاشق سرعت و ماشین های مسابقه ای است خود را در جریان جمع های علاقه مندان و متخصصان این حوزه قرار میدهد.برای این کار هم میتوانید همانطور که در مرحله سوم گفته شد به عنوان مثال از لینکدین استفاده کنید یا در روم های تخصصی سئو در کلاب هاوس حضور پیدا کنید و فعال باشید.لایوهای اینستاگرامی هم محل خوبی برای ارتباط گرفتن با متخصصین حوزه سئو است.میتوانید پاسخ خیلی از سوالات خود را در این جمع ها پیدا کنید.به هر صورت در عصر ارتباطات باید شبکه سازی را شروع کنید و فعال باشید.

مرحله پنجم یادگیری سئو

از تغییرات و آپدیت های جریان سئو با خبر باشید

دنیای سئو هر لحظه در حال تغییرو آپدیت است.نکته مهم این است که متخصصان سئو را دشبکه های اجنماعی، مخصوصا توییتر و لینکدین دنبال کنید.مثلا رند فیشکین بنیان گذار MOZ یکی از این افراد است.به این کار میتوانید از آخرین تغییرات در دنیای سئو با خبر شوید و تجربه خوبی کسب کنید.اگر هم اهل خواند مقاله هستید میتوانید به بلاگها و سایتهایی که در زیر آوردیم مراجعه کنید.البته اگر به زبان مسلط باشید میتوانید از این وبسایت ها استفاده کنید.اگر مشکل زبان دارید میتوانید از مقالات لرنووب استفاده کنید.

  • وبلاگ MOZ
  • Search Engune Land
  • Seo Book
  • Neil Patels Blog

مرحله ششم یادگیری سئو

چرخه را تکرار کنید

هر مرحله از سئو را سعی کنید به طور کامل یاد بگیرید.بعد از یادگیری کامل اطلاعت بدست آمده را استفاده کنید و تمرین کنید تا تجربه کافی بدست آورید.دقت کنید که در این راه ممکن است بارها شکست بخورید و به مقصد دلخواه خود نرسید.اما خسته نشوید و مسیر را تکرار کنید.دقت کنید که باید برای رسیدن به مقصد اصلی حرکت کنید و ناامید نشوید.بعد از آزمون و خطاهای مختلف و در زمانی که متوجه شدید که به اصول اولیه سئو تسلط دارید شروع به تمرکز بر روی مواردی  مثل Meta Description - Alt Tags و البته Google Search Console کنید.

مشخصات نویسنده
حسین اکبری هستیم استراتژیست محتوا .
در لابراسئو کنار شما هستم تا محتواهای آموزشی با کیفیتی برای سئو تهیه کنیم و در اختیار شما قرار دهیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

Nima
# Nima
مفید بود ممنون
پاسخ دادن
Saha
# Saha
چقدر کامل بود مطالب خیلی بهم کرد مرسی
پاسخ دادن
متینه
# متینه
علاقه مند شدم یاد بگیرم مرسی از توضیحاتتون
پاسخ دادن
Sara
# Sara
شیش مرحله بصورت خلاصه کاربردی بود مرسی
پاسخ دادن
هادی
# هادی
مراحل کامل توضیح دادین ممنون
پاسخ دادن
سها
# سها
لطفا خلاصه تر باشه ممنون
پاسخ دادن
سمیرا
# سمیرا
عالی بود مقاله برای من که تازه کارم
پاسخ دادن

دوره های پر طرفدار

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

 لرنووب،آکادمی لرنووب،لوگو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب

محسن کریمیمحسن کریمی

مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

حسین اکبریحسین اکبری

مدیر بخش لینک بیلدینگ

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

آدرس و شماره تماس لرنو وب

🏠 آدرس دفتر امور قراردادها و کلاس های خصوصی : تهران - م جمهوری . خ جمهوری . بعد از باستان . پ 1488 . طبقه اول - واحد 2

🏠 آدرس دفتر ونک , کلاس های عمومی : تهران میدان ونک، ابتدای ملاصدرا، طبقه 3، واحد 8

🏠 آدرس دفتر شعبه اراک : میدان شورا , مجتمع خاتم - واحد 3


☎️ 02128428874 - 02166421198  08632235188
📱 09120506174 - 09921514364