آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

چک رتبه در سئو و روش های صحیح انجام آن

چک رتبه سایت و سئوچک رتبه در سئو یکی از بخش های مهم استراتژی سئو و یک معیار هم برای متخصصان سئو است.برای اینکه بتوانید نتایج فعالیت های خود در سئو را ببینید و نسبت به رتبه صفحه مد نظرتان، پلن های جدیدی را برنامه ریزی کنید، باید چک رتبه را به یکی از کارهای روزانه خود تبدیل کنید.این کار باعث میشود تا شما بدانید در کجای مسیر قرار دارید و کدام کار نتیجه بهتری برای رتبه بندی سایت داشته است.

ابزارها، پلتفرم ها و روش های متفاوتی برای چک رتبه سایت وجود دارد که شما از طریق آنها میتوانید نسبت به موقعیت فعلی صفحات خود در موتورهای جستجو اطلاعات کسب کنید.همچنین شما میتوانید پروسه ای را به صورت دستی برای خود در نظر بگیرید تا بتوانید این اطلاعات را بدست آورید.

چرا چک رتبه در سئو مهم است؟

شاید به عنوان یک سئوکار یا فردی که سئو سایت خود را انجام میدهد، تجربه این موضوع را داشته باشید که رتبه خوبی برای یکی از صفحاتتان داشته باشید.اما این صفحه ترافیکی را به سایت شما منتقل نمیکند.یا تاثیری در رشد کسب و کار و درآمد شما نداشته باشد.متاسفانه باید گفت که در اینصورت استراتژی سئو شما با این نتیجه بی تاثیر بوده است.یکی دیگر از دلایل اهمیت چک رتبه کلمات کلیدی سایت همین موضوع است.شما میتوانید با چک رتبه ها به صورت منظم و تحلیل و بررسی روند رشد آنها تاثیر بسزایی در افزایش ترافیک و تبدیل آن به مشتری و افزایش درآمد خود داشته باشید.پس دقت کنید که از بررسی رتبه های سایت خود غافل نشوید تا از این طریق بتوانید استراتژی سئو خود را بهبود ببخشید و در بهتر دیده شدن سایتتان قدم مثبتی بردارید.

بررسی رتبه های رقبا

در پروژه های سئو، هیچ چیز به اندازه جذب ترافیک بیشتر از رقیب در یک کلمه کلیدی نسبت به رقیب، نمیتواند نظر کارفرما را جذب کند.شما باید علاوه بر چک رتبه های خود، رتبه رقبایتان را هم بررسی کنید.با انجام این کار و تحلیل روند رشد رقبا میتوانید متوجه شوید که از چه کلماتی ترافیک بیشتری جذب میکنند.همچنین از این راه میتوانید حتی کلمات جدیدی برای افزایش ترافیک سایت خود پیدا کنید.با بررسی رقبا شما میتوانید ایده هایی بیشتری برای تولید محتوا، بهینه سازی صفحات و البته لینک سازی خارجی پیدا کنید.

 تقسیم بندی رتبه ها

معمولا سایت شما رتبه های مختلفی در نتایج گوگل دارد.باید بتوانید با دسته بندی این رتبه ها و تعیین استراتژی برای آنها بهترین عملکرد را برای افزایش ترافیک سایت داشته باشید.به عنوان مثال کلمات کلیدی که در رتبه های بین 11 تا 20 قرار دارند، معمولا با انجام برخی از ترفندهای سئو میتوانند رشد داشته باشند و تاثیر نسبتا زیادی در روند تبدیل کاربر به مشتری و افزایش درآمد شما داشته باشند.

نکاتی برای چک رتبه ها

برای چک رتبه ها سعی کنید از ابزار یا پلتفرمی دقیق استفاده نمایید.همچنین سعی کند در روند این کار بیشترین دقت را به خرج دهید تا بتوانید نتایج دقیق و جامعی را بدست آورید.این کار باعث میشود تا بتوانید تحلیل دقیق تری بر روی استراتژی سئو خود داشته باشد.در ادامه نکاتی را برای چک دقیق تر رتبه ها آورده ایم تا نتیجه بهتری داشته باشید.

-استفاده از گوگل سرچ کنسول

از سرچ کنسول گوگل هیچ وقت غافل نشوید.تنها زمانی میتوانید به رتبه و نتایج خود اعتنا کنید که این نتایج ختم به افزایش ترافیک ورودی سایت شما و تبدیل کاربر به مشتری و افزایش درآمد شما بشود.نباید تمرکز خود را بر روی لیست بلندی از کلمات کلیدی قرار دهید که بازدهی برای شما ندارند.استفاده از سرچ کنسول گوگل میتواند به شما در سرند کردن کلمات کلیدی کمک بسیاری کند.

 

 

 -آنالیز دقیق اطلاعات

همانطور که خودتان بهتر میدانید، موتورهای جستجو مدام در حال به روزرسانی نتایج و رتبه بندی سایتها هستند.بنابراین مهم است اگر از پلتفرم خاصی استفاده میکنید، این پلتفرم داده های بدست آمده در این تغییرات را به روزرسانی کند و آخرین رتبه های شما در اختیارتان قرار دهد.به این صورت میتوانید از آخرین رتبه کلمات کلیدی خود مطلع شوید و تاثیر بروزرسانی ها را بر روی نتایج خود مشاهده کنید.همچنین این کار باعث میشود تا بتوانید بترین عملکرد را در سریعترین زمان ممکن نسبت به تغییرات داشته باشید.

تجزیه و تحلیل اطلاعات

پس از جمع آوری داده های بدست آمده، باید آنها را با دقت تجزیه و تحلیل کنید تا متوجه شوید که کدام کلمه کلیدی تاثیر مثبتی در روند رشد سایت شما داشته یا کدام کلمه نیاز به تغییر دارد.با تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده گاهی متوجه میشوید که ایجاد برخی تغییرات در روند سئو سایت، چطور باعث بهینه سازی بهتر یک صفحه و تاثیر آن در رشد سایت میشود.

 عمل گرا باشید

پس از تجزیه و تحلیل و آنلایز اطلاعات زمان اعمال تغییرات فرارسیده است.تغییرات مورد نیاز برای قرار گرفتن در رتبه بهتر را اعمال کنید.این تغییرات میتواند شامل تغییر یا اطلاح عناوین و توضیحات متا، بهینه سازی تصاویر و محتوا، یا سایر تکنیک های SEO که می تواند به افزایش بازدید در نتایج منجر شود کمک کند.


مطالب مرتبط

Featured Snippets و رسیدن به رتبه صفر در گوگلچک رتبه در سئو و روش های صحیح انجام آن

چک رتبه در سئو و روش های صحیح انجام آن

همه چیز در مورد جریمه گوگل, پنالتی,سندباکس,بلک لیست و افت رتبه

چطور از بک لینک های بی کیفیت نتایج خوب بگیریم ؟

مشخصات نویسنده
حسین اکبری هستیم استراتژیست محتوا .
در لابراسئو کنار شما هستم تا محتواهای آموزشی با کیفیتی برای سئو تهیه کنیم و در اختیار شما قرار دهیم.

دیدگاه‌ها  

noavatar
# hosein
خیلی مطلب عالی بود و تمام نکات در رابطه با چک کردن رتبه در سئو در سرچ کنسول نیز گفته شد.
مرسی از لرنو وب
پاسخ دادن
noavatar
# zahra sadati
در این مقاله چون روشهای مختلف چک کردن رتبه در سئو بررسی میشود و در هر مسیر نکات مربوط به آن گفته میشود
خیلی راحت از دست مشکلاتی که در مواجه با چک کردن رتبه پیش می آمد، برطرف میشود.
مرسی از لرنو وب
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دوره های پر طرفدار

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

کتاب سئو تالیف مهندس کریمی

خرید کتاب سئو seo  پیشرفته

هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند که به عنوان رفرنس اساتید در خیلی از موسسات آموزشی تدریس می شود را تهیه کنید.

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

 لرنووب،آکادمی لرنووب،لوگو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب


مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

حسین اکبریحسین اکبری

مدیر بخش لینک بیلدینگ

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

آدرس و شماره تماس لرنو وب


? آدرس دفتر امور قراردادها و کلاس های خصوصی :

تهران - م جمهوری . خ جمهوری . بعد از باستان . پ 1488 .                                  طبقه اول - واحد 2

? آدرس دفتر ونک , کلاس های عمومی :

تهران میدان ونک، ابتدای ملاصدرا، طبقه 3، واحد 8

? آدرس شعبه اراک : میدان شورا ، مجتمع خاتم - واحد 3

facebook instagram twitter youtube linkedin