آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

گوگل چگونه موضوعی را که جستجو می کنیم درک میکند؟

(زمان خواندن: 6 - 11 دقیقه)

جمعه تخت سفید جمعه تخت سفید - تاریخ 10 نوامبر 2017

 

سلام . لرنو وب امروز هم ویدئوی سایت moz که در تاریخ 19 آبان 96 منتشر شده است برای شما ترجمه کرده و در اینجا قرار داده شده تا مطالعه کنید .

مشاهده ویدئو

 

 

 

 عکس کامل تخته


وقتی که جستجوی مورد نظر کاربران می تواند موضوعات دیگر را شامل شود و یا معانی دیگری هم داشته باشد گوگل این امکان را برای فرد به وجود می آورد، تا به نتایج بهتر وکامل تری دست پیدا کند. اما اگر ما SERPs (نتایج گوگل) را با دقت بررسی کنیم می توانیم به اطلاعات بسیار مفیدی دست یابیم.
rand در این قسمت از برنامه جمعه تخت سفید ، برخی از نمونه های دنیای واقعی را ارائه می دهد که ما می توانیم فقط با نوشتن کلماتی محدود به نتایج گسترده تری دست یابیم .

رونویسی ویدئو
طرفداران Moz، (و البته کاربران لرنو وب) به یک قسمت دیگر از برنامه ی تخته سفید روز جمعه خوش آمدید.
در این هفته ما قصد داریم درباره چگونگی به دست آوردن درک درستی از جستجوها و نتایج پیشنهادی گوگل وقتی که برخی لغات را سرچ می کنیم ، بحثهای چالشی بکنیم. چطور می توانیم به اندازه کافی هوشمند باشیم و به اطلاعات درستی در این زمینه برسیم تا در SEO  و محتوای سایتمون بهتر بتوانیم تجزیه تحلیل کنیم .
بنابراین،به ذهنم رسید که این قسمت از Whiteboard را کمی متفاوت تر از قسمت های قبل اجرا کنم. من با تلاش به نتایجی رسیدم وبه برخی از آنها امروز اشاره می کنم. بخشی از مطالب که مدنظرم نبود را فاکتور گرفتم  و توضیحات اضافه را حذف کرده ام و برخی از آنها را برای ارایه آماده کردم ، سعی دارم روند آن را به شما نشان دهم.

پرسش اول : مبلمان دست دوم

پرسش اول
خب در اینجا لغت مد نظرمون برای جستجو، مبلمان دست دوم (damaged furniture) هستش.در موتور جستجوگر لغت مبلمان دست دوم رو سرچ می کنیم. فرض کنیم که من در شغل ساخت مبلمان هستم– خب آگهی هایی که در ابتدا و بالای صفحه میبینیم، این است:
 
نتیجه اولی :  مبلمان ارزان قیمت تا 70٪تخفیف.
من از طریق نتایج اصلی حرکت می کنم - EverydayClearanceFurnitureOutlet، MyBobs.com،
خب، این سایت در سیاتل است و اسمش تعمیرات مبلمان سیاتل و Touchupsاست. و  جالب این است که در یک جستجوگر دیگه شاید به نتایج متفاوتی دست یابیم.
نتایج ایناست: "ما مبلمان شما را تعمیر خواهیم کرد"، یا، "ما به شما مبلمان دست دوم را می فروشیم، "، که این دو هستند. چیزهای دیگر هم میاد مثل: "ما به شما نحوه تعمیر مبلمان چوبی را یاد خواهیم داد."

توضیحات
حالا میام پایین تر و به جستجوهای دیگه میرسم، آیا به دنبال مبلمان ضرب دیده می گردید؟ ، که نشان میدهد یکی از اهداف پشت این پرسش، خدماتی هست که درWayfairو MyBob ارایه می شود، که  در این مورد هم مبلمان ارزان قیمت، مد نظر است.

سرچ این عبارت ، (بازار فروش مبل دست دوم) ClearanceFurnitureOutlet، مشابه سرچ این عبارت، DiscountFurnitureCorner (مبلمان تخفیف خورده) باب، می باشد. من کاملا درمورد قرارداد نامگذاریPitمطمئن نیستم و احساس می کنم برخی از جستجوهایی که شبیه به این موردهست،  وجود دارد.
بنابراین این جور نتایج اتفاق میوفتد . هنگامی که نتایج جستجو را مانند این می بینید،در اصل باید به موقعیت مکانی شما هم توجه ویژه ای بشود . بیایید بگوییم ...


منظوراول: من مبل دست دوم می خوام بخرم

منظور دوم: من به دنبال تعمیر مبلمم

منظور سوم : به من نشان دهید چگونه می توانیم مبلم را تعمیر کنم

اگر رتبه بندیAرا در نزدیکی بالا مشاهده کنید،نتایج تبلیغات و بالا بودن بازدید از این صفحات درآن موثر نیست .
آنها می توانند 1٪یا 2٪باشندوهنوزدرصد خوبیه.
اما اگر شما این را در اینجا ببینید، این نشان می دهد که درصد بالایی از افراد گوگل را ترجیح می دهند. شما می توانید این را برای هر جستجو که مدنظرتون هست در آن  اعمال کنید.
بنابراین، اگر شما SEOرا برای ایجاد محتوا انجام می دهید و یک پرسش را مدنظر دارید،اما محتوائی که ایجاد می کنیدیا هدف مورد نظرتان در موارد پایین تر پیدا می شود به این معنا که در صدر نتایج جستجو شده نیست ، شما ممکن است در یک جهان(محیطی ) به دام افتاده اید که امکان رهایی از آن نیست.
لینک چهار، شاید لینک سومی که وجود دارد بهترین گزینه برای هدف مورد نظر شماست، شاید شما را سردرگم کند ولی گوگل قصد دارد موضوعات بیشتر و گسترده تری را در اختیار کاربران خود قرار دهد و طیف وسیعی از موضعات مشابه به هم را پوشش دهد.
نکته ای که خوب و جالب به نظر می رسد این است که نتایج مشابه و نزدیک به موضوع مد نظرتون رو هم می تونید مشاهده کنید.
شما حدس می زنید احتمالا عوض کردن نیت جستجوی کاربر و یا فردی که با نیت دیگری سرچ می کند و به همان لینک های مشابه شما دسترسی دارد و نیازش برطرف می شود، کار سختی است. می خوام به این نکته اشاره کنم که برخی مواقع شما نیاز به نگاه کردن به لینک های مشابه هم دارید ، شاید به کارتون بیاد.


پرسش دوم : طراحی وب سایت تجارت الکترونیک

پرسش 2
خب. بعدی طراحی وب سایت تجارت الکترونیک هستش. بنابراین یک آگهی در اینجا، دوباره از Shopifyداریم،
در اینجا راه حل برای کار ما تجارت الکترونیک هستش.
آنها مشغول فروش چیزی هستند،من قصد فروش سایت شما را دارم

هدف 1: آنها در حال تلاش برای فروش طراحی های جدید در وبسایت ها هستن.
هدف 2: من به دنبال ایده های طراحی موفقیت آمیز در تجارت الکترونیک هستم.

30 طراح وب سایت تجارت الکترونیک زیبا و خلاق درShopifyهستند، زیرا آنها فقط مشاوره های  من را دریافت کردند، خب، بدیهی است که آنها پیش از این برنامه  تخته سفید رو دیدن و توصیه های منو به کار گرفتن.
اما آنها دقیقا همان چیزی را که ما در مورد هدف دوم درموردش صحبت کردیم، دنبال می کنند . (هی، من به دنبال ایده هستم)
من به دنبال ایده ها هستم من سعی میکنم بفهمم که وبسایت تجارت الکترونیکی من چه شباهتی با بقیه وب سایت ها دارد  و چه طرحهایی موفق آمیزی در آن به کار رفته. شما می توانید دوباره آن را ببینید–(هدف دوم)
پس رتبه بندی در این جا چه مفهومی می تواند داشه باشد؟ در اینجا هدف اصلی خرید کردن نیست ، هدف خدمت رسانیه.

توضیحات
خب دوباره به جستجوهای قبلی خودمون میریم، دوباره آن را می بینید، نمونه های وب سایت تجارت الکترونیک، بهترین سایت های تجارت الکترونیک 2016، اینهاعبارات مورد نظر دیگر کاربران هستند و بیشتر مدنظر آن هاست.
اگر شما هدف  1و دید درامد زایی دارید ، بهتر است تبلیغ کنید، زیراتنها با  رتبه بندیبه نتایج دلخواه خود نمی رسید.
این چیزی نیست که جستجوگران به دنبال آن باشند ، میدونم کار بسیار سختیه.

نکته جانبی:
زمانی که این فیلم را مشاهده می کنید، اواخر سال است، ما در حال حاضر در اکتبر در حال نمایش فیلم روزنامه ی تخته سفید هستیم.
امروز من این جستجو را انجام دادم و بهترین سایتهای تجارت الکترونیک 2016 را در اینجا دیدم. این به من نشان می دهد که افراد زیادی در سال گذشته جستجوهایی مانند این را داشتند. شما میبینید که در سال 2017 همان نتایج پیدا می شونداما در رتبه های پایین ترو در جستجوهای مرتبط کمتر است.
دوباره حجم لینک های مرتبط کم می شوند ، این به من نشان می دهد پیدا کردن موضوع مورد نظر سخت تر شده، شما می توانید آن را در روند گوگل بررسی کنید، اما خوبه که توجهتون رو بالا ببرید.


پرسش 3: آزمایشگاه هالووین

پرسش سوم
بیایید به آخرین نمونه ما در اینجا،به پروکسی های آزمایشگاهی هالووین برویم. بنابراین هالووین در حال آمدن است. تعداد زیادی از مردم به دنبال لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم و لباس و انواع دکوراسیون هستند.در این خصوص، این امر به ویژه در ایالات متحده و در انگلستان و استرالیا و سایر نقاط در حال گسترش است.
بنابراین،گوگل  اون بالا تبلیغات ما را نشان می دهد، تبلیغهای خریداری ما را نشان می دهند، برای فروشگاه های پروکسی های آزمایشگاهی هالووین خرید می کنیم و برخی از مجموعه های شیمی و یک دکمه روشنایی سبک فرانکنشتاین را می توان خریداری کرد و برخی از پروکسی های رادیو اکتیو و چیزهای مشابه از شرکت های Target، Etsyو OrientalTradingمی توان پیدا کرد.
سپس تصاویری را نشان می دهند که تعجب آور نیست. اما نکته جالب ، اگر شما تصاویر را در بالای نتایج اصلی مشاهده کنید،قطعا بایدSEOرا انجام دهید.اینیک نشانه واضح است که بسیاری از جستجوگران تصاویر را مد نظر دارند. به این معناست که نتایج به دست آمده بخش بزرگی از آن، تصاویر است.
وقتی این را در اینجا مشاهده میکنم، حدس من این است که همیشه 20٪جستجوگرانبهدنبال تصاویر هستند نه وبسایت ها و رتبه بندی در اینجا اغلب سادهتر از رتبه بندی در وبسایتها است.
چیزهای جالب تر اتفاق می افتد بعدی نتیجه از Pinterestاست، 25 ایده آزمایشگاه در Pinterest هستش که بهترین آزمایشگاه، فرانکشتاین، تصاویر ایده های شگفت انگیز در Pinterestپیدا می شود.
به هر حال، در اینجا بخش ویدیویی وجود دارد که همه  در یوتیوبیافت می شود. زمانی که محتوای بصری سنگین وجود دارد. شما دامنه تکاملیای را از نتایج جستجو مشاهده می کنید. معنی آن چیست؟
SEO را چه در سایت خود انجام دهید یا ندهید ، باید در Pinterestو همچنین در YouTubeانجام دهید.
اگر شما در حال ایجاد محتوا در سایت های BigCommerceو Shopifyهستید ، باید تصاویری فوق العاده زیبا برای رسیدن به نتایج خود قرار دهید، می توانید همان استراتژی را برای این درخواست اعمال کنید. اما پس چه باید بکنید؟
به Pinterestبروید، تمام تصاویر را آپلود کنید، یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید، سعی کنید تصاویر خود را به اشتراک بگذارید، برخی از PinterestSEOرا اساسا انجام دهید.
همین کار را در یوتیوب انجام دهید. یک نمونه از یک ویدیو کوتاه داشته باشید که تمام مواردی را که ایجاد می کنید را نشان می دهد و سپس آن را به YouTubeآپلود کنید.
ترجیحا کانال داشته باشید و چند ویدیوآپلود کنید تا بتوانید چندین مرتبه ویدیو هاتون بازدید بشه ،با این حال تعداد افرادی که به اینجا می آیند کم است.
بنابراین احتمالا کمتر از 10٪ازجستجوگرانآنرادراینجا می بینند، اما هنوز هم یک فرصت باقیست . هدف بسیار متفاوت از چیزی است که ما در این دو مورد قبلی مشاهده کردیم.


توضیحات
نگاهی به جستجوهای مرتبط می اندازیم:  آزمایشگاه های خانگی دانشمند دیوانه، دانشمند دیوانهDIY،چگونگی ساختن غرفه های دانشمند دیوانه.
به طور کلی،  اگر در فیلمهای یوتیوب به اندازه کافیبگردید، در واقع یک ویدیو وجود دارد که چگونگی آن توضیح داده، اما اکثر این مواردچیزهای مرتبط را نشان می دهد نه خود موضوع را.
برای من محتوا سازی یک فرصت مناسبی است. شما می توانید درPinterestبه خوبی در پروفایل خود عکس آپلود کنید. و با افزایش محتوا بازدید را افزایش دهید.

خب بیاید چند نکته را مرور کنیم:

1- در دنیای جستجوگرها محتوای را بدون درک اولیه از جستجوگر محتوا قرار ندهید. ما می توانیم با نگاه کردن به کلمات کلیدی اشتباه کنیم . اگر ما ابتدا به نتایج جستجو نگاه کنیم،در داخل صفحات سردرگم می شویم.
2- گوگل SERPs، جستجو نشان می دهد، جستجو های مرتبط، می تواند مشکل شماره 1 را حل کند.
3-نقصان در خدمت رسانی  می تواند فرصت رتبه بندی را از ما بگیرد ، مانند برخی نمونه ها که نشان داده شد.
4- در نهایت، نگران نباشید که کسب و کار خود و یا محتوای خود به منظور خدمت به جستجوگرانرا ازدست دهید.چراکه در دراز مدت، برای شما بهتر خواهد بود.
می توان دید  که Shopifyدر اینجا می گوید: "ما قصد داریم یک دسته از طرح های تجارت الکترونیک زیبا را نشان دهیم، حتی اگر بعضی از آنها در Shopifyنیستند. BigCommerceهمین کار را انجام می دهد. با وجود اینکه برخی از آنها از پلت فرم BigCommerce استفاده نمی کنند، اساسا مایل هستند برخی از آن ها رافدا کنند تا بتوانند به نتایج جستجوی بهتر و ساختن نام تجاری خود بپردازند، زیرا آنها می دانند که این کار را انجام ندهند، قطعا شرکت دیگری این کار را می کند.
خب امید وارم از دیدن این قسمت ازبرنامه تخته سفید لذت برده باشید،من دوست دارم نظرات شمارا در مورد نحوه جستجوی گوگل بشنوم . هفته آینده دوباره مارو خواهید دید ، مراقب خودتون باشید.

منبع :سایت موز و مقاله how-google-gives-us-insight-into-searcher-intent-through-the-results-whiteboard-friday

این ترجمه اختصاصی برای لرنو وب است و هرگونه کپی و استفاده از متن این ترجمه بدون اجازه لرنو وب خلاف قوانین ایران بوده و پیگیری می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقاله های مرتبط

SEO و Google Discover ،استفاده از گوگل دیسکاور برای رشد در سئو

ctr چیست و راه های افزایش آن

دوره آموزش گوگل ادوردز ⭐️ google ads تبلیغات گوگل ادز در آموزشگاه لرنو وب

معرفی و دانلود کتاب "راهنمای شروع سئو سایت" گوگل

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : محسن کریمی
محسن کریمی هستم . مدیرعامل شرکت ایفا نت و مدیر لرنو وب . تمام سعیمان در لرنو وب این است محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دوره های پر طرفدار

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

کتاب سئو تالیف مهندس کریمی

خرید کتاب سئو seo  پیشرفته

هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند که به عنوان رفرنس اساتید در خیلی از موسسات آموزشی تدریس می شود را تهیه کنید.

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های آموزش سئو

 لرنووب،آکادمی لرنووب،لوگو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب


مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

حسین اکبریحسین اکبری

مدیر بخش لینک بیلدینگ

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

آدرس و شماره تماس لرنو وب


? آدرس دفتر امور قراردادها و کلاس های خصوصی :

تهران - م جمهوری . خ جمهوری . بعد از باستان . پ 1488 .                                  طبقه اول - واحد 2

? آدرس دفتر ونک , کلاس های عمومی :

تهران میدان ونک، ابتدای ملاصدرا، طبقه 3، واحد 8

? آدرس شعبه اراک : میدان شورا ، مجتمع خاتم - واحد 3

facebook instagram twitter youtube linkedin