آزمایشگاه سئوتحلیل رایگان سایتلغت نامه سئوآزمون رایگان سئو

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

مشاهده دوره های سئو

چرا برای دریافت لینک از حوزه‌هایی که رنک بالا ندارند، باید اقداماتی صورت بگیرد

(زمان خواندن: 5 - 10 دقیقه)

جمعه تخت سفیدجمعه تخت سفید در تاریخ 26 ژانویه 2017

سلام خدمت دوستان عزیز, لرنو وب امروز هم طبق معمول هرهفته متن ویدئو و خود ویدئوی سایت moz را که این بار در تاریخ 26 ژانویه 2017 منتشر شده است را برای شما ترجمه و منتشرکرده تا مطالعه و مشاهده فرمایید ممنونم از همراهیتان.

چرا برای دریافت لینک از حوزه‌هایی که رنک بالا ندارند، باید اقداماتی صورت بگیرد:

برخلاف یک اعتقاد کاملا مرسوم، صفحات با رنکینگ بالا همیشه بهترین هدف برای ایجاد لینک نیستند. دلایل خوبی وجود دارد که چرا باید این لینک‌ها را دنبال کنید، البته در این بین مضراتی نیز وجود دارد؛ همانند بعضی جایگزین‌های پنهانی که احتمالا آن‌ها را امتحان نکرده‌اید. تخته سفید جمعه این هفته، جوانب مثبت و منفی سایت‌های رنک بالا را برای لینک‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد و می‌گوید چرا شما باید یک استراتژی هدفمند برای لینک در نظر بگیرید که هدفش سایت‌هایی باشد که به دنبال موضوعات گسترده‌تر و کسب لینک از صفحه‌هایی باشد که رنک آن‌ها فرای SERPها باشد.
 

 

 

 تصویر کامل تخته


متن ویدیو
طرفداران "موز" حالتان چطور است؟ به نسخه‌ای دیگر از تخته سفید جمعه خوش آمدید. این هفته درباره این صحبت می‌کنیم که چرا نباید از صفحه‌ها و وب سایت‌های با رنک بالا، برای کلمه کلیدی‌تان لینک بگیرید. دلایل زیادی پشت این موضوع وجود دارد. می‌توان از آن نتیجه‌گیری کرد که وب سایت‌های با رنک بالا، بهترین هدف برای لینک شما نیستند.

آیا این‌ها بهترین لینکی است که می‌توانید برای رنک کلمه (های) کلیدی هدفتان آن را دریافت کنید؟

بخشی از تخته
 
بسیار خوب، بیایید با این سوال شروع کنیم که چه زمانی سعی کرده‌اید کلمه کلیدی هدف خود را رنک‌دهی کنید. بهتر است بگوییم شما درحال رنک‌دهی برای کلمه "مبل‌های شیک" بوده‌اید. تصمیم گرفته‌اید مبل‌هایتان را عوض کنید و به دنبال چیز شیکی هستید. بنابراین، کلمه "مبل‌های شیک" را جست‌وجو می‌کنید. نتایج ظاهر می‌شوند، البته ما درباره نتایج پولی (تبلیغاتی) حرفی نمی‌زنیم. اشتباه است که بخواهید از آن‌ها درخواست لینک کنید. آن‌ها از نظر تجاری کاملا متمرکزند. شاید نخواهند لینکی به شما بدهند، و من اصلا اطمینانی به ارزشمند بودن، و ضروریت آن از دیدگاه یک سئو ندارم. اما آیا این لینک‌ها، لینک‌هایی هستند که در 5 نتیجه برتر ظاهر می‌شوند؟ آیا لزوما بهترین لینکی هستند که می‌توانستید یافته باشید؟ برای اثبات آن چند دلیل و برای مخالفت با آن نیز دلایلی آورده شده است.

مزایا
اکنون درباره نفع این لینک‌ها صحبت می‌کنیم. اولین آن خیلی ساده و کاملا مشخص و واضح است.

الف. این صفحه‌ها بازدیدکنندگانی واقعی دارند که به این موضوعات علاقه دارند و افرادی می‌باشند که روی "برای بازدید روی این سایت کلیک کنید" کلیک می‌کنند (اگر لینکی به آن ارجاع داده شده باشد)
این صفحه‌ها حجم جست‌و‌جوی زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، بازدیدهای زیادی نیز دریافت می‌کنند. اگر در چنین صفحه‌ای باشید، اگر وب سایت من به آن جا لینک شده باشد، خیلی عالی است. شاید کسی روی نتایج بالایی کلیک کند، آن ‌جا است که من را پیدا می‌کنند و در عوض به صفحه من هدایت می‌شوند. این عالی است. بنابراین، اگر به آن جا لینک شود، می‌توانید مستقیما از آن صفحه ترافیک دریافت کنید و عالی است که چنین لینکی بگیرید.

ب- گوگل در این صفحه‌ها و سایت‌ها دارای اعتماد/ شاخص اعتبار است.
گوگل دارای اعتباری قابل اعتماد برای کلمات کلیدی است و بنابراین، به آن رنک می‌دهد. مثلا می‌گوید "میدانی چیست؟ این نتیجه برتر و این نتایج برتر، به شدت به چیزی که جست‌وجو کردید مرتبط است و برای این درخواست خاص معتبرند."
این‌ها همه صحیح است، اما من فکر می‌کنم که آن‌ها بین سئوها تبعیض قائل می‌شوند و باعث می‌شوند سازندگان لینک فکرکنند که "اوه اگر من می‌خواهم برای این کلمه رنک خوبی بگیرم، این‌ها تنها چیزهایی هستند که من باید اول توجهم را به آن‌ها معطوف کنم یا بهترین مکان برای گرفتن لینک هستند."

معایب
در این جا معایب آورده شده است که خلاف سودمندیِ گرفتن لینک از صفحه‌های رنک بالا را نشان می‌دهد.

الف- رنکینگ در واقع یک سیگنال صریح از گوگل نیست که بگوید این لینک با کیفیت‌ترین می‌باشند.


با قرار دادن یک صفحه در این‌جا، در نتایج برتر، گوگل بیان می‌کند "ما، یعنی گوگل، اعتقاد داریم که این صفحه برای حل مشکل درخواست جست‌وجوکنندگان کار شایانی انجام نمی‌دهد" و نمی‌گوید که : "ما، یعنی گوگل، می‌دانیم اگر از این‌جا لینک بگیریم، شانس بسیار بالایی برای رنک‌دهی به این کلمه کلیدی دارید"، این جمله صریحا بیان نمی‌شود. گوگل هیچ‌گاه این را در جلوی جمع نمی‌گوید. فکر نمی‌کنم انجام چنین کاری در الگوریتم رنک‌دهی کار هوشمندانه‌ای باشد که بخواهند کاری کنند این سیستم بازگشتی به کسانی توجه داشته باشد که رنکشان به کس دیگری لینک شده است و بنابراین، آن‌ها را جایگزین کنند. به دلایل متعددی انجام این کار عملکرد ضعیفی را برای تجربه کاربری فراهم می‌آورد.

ب- گوگل و محققان انتظار دارند که این صفحه‌های رنک شده در این جا قرار است خودشان مشکل درخواست جست‌وجوکنندگان را حل کنند. (و اجباری به کلیک دیگر صورت نمی‌گیرد)
آن‌ها قرار نیست لینک را به چیزی نسبت دهند که مشکل درخواست جست‌وجوکنندگان را حل کند. حداقل انجام این کار ضروریت ندارد، و یقینا آن‌ها قرار نیست شما را مجبور کنند که یک بار دیگر کلیک کنید. گوگل می‌خواهد در این‌جا صفحه‌هایی را رنک‌دهی کنید که مستقیما مشکل جست‌وجوکنندگان را حل کند. بنابراین، می‌توان گفت "بسیار خب، من فکر نمی‌کنم که آن‌ها این کار را بکنند و شاید آن‌ها به من لینک بزنند تا این جنبه از مشکلم را حل کنند"، اما این یک اتصال مشکوک است.

ج- قطعا به دست آوردن لینک از این صفحه‌ها خیلی دشوار است.
این افراد، به خصوص اگر در حال رنک‌دهی یک درخواست بدون برند و تجاری همانند "مبل‌های شیک" باشند، واقعا نمی‌خواهند به یکی از رقبا لینکی بزنند، به کسی که سعی دارد آن‌ها را از دور رنک خارج کند. این کمی چالش برانگیز است.
من خیلی وقت‌ها دیده‌ام که سازندگان لینک این کار را می‌کنند، به صفحه نگاه می کنند و می‌گویند "بسیارخوب، این صفحه دارای رنک خوبی است. حال باید ببینم می‌توانم صفحه دیگری پیدا کنم که بتوانم از آن لینک بگیرم." این منطق زیاد هم بد نیست. منطقی‌ترین راه برای ساخت یک لینک است. حال اگر این راه بهترین و تنها راه باشد، چیزی است که باید برای انجامش با چالش روبه‌رو باشم. فکر نمی‌کنم لزوما بهترین راه یا تنها راهی باشد که بتوانید برای ساخت لینک از آن کمک بگیرید، در مورد دلایل آن نیز باهم صحبت کردیم.

از سوی دیگر، لینک‌هایی این چنینی قابلیت دسترسی بیشتری دارند و ارزش رنکینگ بالاتری را ارائه می‌دهند:
اکنون این جایگزین‌ها چه می‌باشند؟ شاید از خودتان بپرسید "بسیار خوب، رند، به من بگو کجا کارم را انجام دهم اگر قرار نیست این‌جا کار کنم؟" قرار است چند جایگزین را معرفی کنم. قطعا روش‌های زیادی برای ساخت لینک وجود دارد، اما من فکر می‌کنم افراد هوشمند به چنین جایگزین‌هایی فکر می‌کنند...

1- سایت‌ها و صفحه‌هایی که به چند هدف با رنکینگ بالا لینک شده‌اند.

بخشی از تخته
 
برای مثال، اگر 1 و 3 و 4 همه به SiteA.com لینک شده باشند، به نظر می‌رسد SiteA.com همچنان به کارش ادامه دهد. نه لزوما، در واقع این نوعی همبستگی است، نه علیت؛ اما به طور قطع ارزش این را دارد که نگاه کنید و ببنید که آیا Site A مرتبط با آن‌ها است و آیا لینک با کیفیتی را عرضه کرده و می‌تواند به شما لینک بزند و این که آیا منبع خوبی است؟ من فکر می‌کنم مفهوم تقاطع لینک برای شروع خوب است. در واقع من فکر می‌کنم که از دیدگاه منطقی، بیشتر قابل باور است که سایت‌ها و صفحه‌هایی که به این نتایج برتر لینک شده‌اند، به نسبت صفحه‌هایی که هم اکنون دارای رنکینگ بالا می‌باشند، پتانسیل بهتری به شما ارائه دهند.

2- سایت‌ها و صفحه‌هایی که رنک خوبی دارند که من به همین دلیل آن‌ها را کلمه کلیدی گسترده‌تر (broader)/ موضوعات گسترده‌تر می‌نامم، به فضایی مربوط می‌شوند که شما در آن قرار دارید.

بخشی از تخته
 
بنابراین، اگر بحث "مبل‌های شیک" باشد، شاید به کلمات کلیدی دیگری نظیر "طراحی داخلی" یا مجله‌های طراحی داخلی" یا "مناسبت‌های طراحی داخلی" یا شاید "ایده‌های دکوراسیون" نگاهی بیاندازید. اگر بتوانم افرادی را که برای این نوع موارد دارای رنکینگ می‌باشند، بیایم، می‌توان گفت که این‌ها نوعی از مکان‌هایی می‌باشند که به منابعی لینک شده‌اند که دارای هدف‌گذاری بیشتری است. همانند "مبل‌های شیک" و به احتمال زیاد، آن جا ارزش بیشتری برای عرضه داشته باشد.

3- انتشارات و منابعی با نفوذ در فضای موضوعی که شاید هدف‌گذاری خوبی را برای کلمه کلیدی یا سئو در نظر نگرفته باشد
من دوست دارم که به دنبال انتشارات و منابعی با نفوذ بگردم که در حیطه موضوع باشند، که شاید در واقع فعالیت خوبی نیز برای هدف قرار دادن کلمه کلیدی یا سئو نیز نداشته باشند. به این معنی که استفاده از گوگل برای پیدا کردن آن‌ها مشکل است. شاید ببینید که در صفحه یک، دو و چهار، رنکینگ شده باشند. یا شاید نیاز پیدا کنید باز هم تحقیقات کنید، مثلا در اینستاگرام جست‌وجو کنید و ببینید کدام شرکت‌ها و کدام انتشارات از این هشتگ‌ها استفاده می‌کنند و دارای فالوورهای زیادی در طراحی داخلی و دکوراسیون و اسباب و اثاثیه منزل می‌باشند.
از آن جا، شما به سمت انتشاراتی موثر رهنمون می‌شوید که خیلی‌ها آن‌ها را می‌خوانند، در مجراهای اجتماعی و وب سایت‌ها افراد زیادی را به خود مشغول کرده است، اما در گوگل کار به خصوصی انجام نداده است. من فکر می‌کنم گوگل کار شناسایی را بسیار خوب انجام می‌دهد. "یک لحظه صبر کن، در این جا چند انتشارات وجود دارد که در فضای X از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و به این وب سایت لینک شده‌اند، که این برای هدف‌گیری کردن این کلمات کلیدی کار خوبی انجام می‌دهد. در واقع ما باید به این افراد رنک بدهیم."
بنابراین، خوشبختانه تخته سفید جمعه به شما کمک می‌کند که فرصت‌های ساخت لینک خود را گسترش دهید و همچنین تشخیص دهید چرا صفحاتی با رنکینگ برتر ممکن است بهترین هدف و لزوما بهترین لینک برای شما نباشند.
از همه شما سپاسگزارم. شما را در برنامه بعدی تخته سفید جمعه می‌بینیم. مراقب خودتان باشید.

https://moz.com/blog/links-from-low-ranking-domains

این ترجمه اختصاصی برای لرنو وب است و هرگونه کپی و استفاده از متن این ترجمه بدون اجازه لرنو وب خلاف قوانین ایران بوده و پیگیری می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقاله های مرتبط

لیست شبکه های اجتماعی خارجی برای لینکسازی

لیست شبکه های اجتماعی ایرانی برای لینکسازی

لیست لینکدونی ها برای لینک سازی خارجی

فروم چیست و لیست فروم ها برای لینک سازی

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : محسن کریمی
محسن کریمی هستم . مدیرعامل شرکت ایفا نت و مدیر لرنو وب . تمام سعیمان در لرنو وب این است محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

noavatar
# شیخی
با سلام
ممنون بابت زحمتی که برای ترجمه کشیدن ولی من زیاد متوجه نشدم اخر چی به چی شد یعنی معنی تحت لفظی بود و به نظرم اینطوری زیاد جالت نیست. بهتره اون چیزی که از یه جمله میفهمید با زبان روان برای ما بگید. من واقعا گیج شدم. و در اخر بهتر بود یه خلاصه از مطالب گفته شده میزاشتید که برای جمع بندی بسیار عالی بود. به هر حال کارتون درسته.
پاسخ دادن
noavatar
# کریمی
درود فراوان با شما
حق با شماست . وقتی یک متن مخصوصا متون تخصصی ترجمه میشه حتی اگرخوب هم ترجمه شده باشه نیاز به یک بازنویسی کلی داره . متاسفانه moz هر هفته مقاله میده و مقاله هم طولانی هستند .
ما روی ترجمه ها نظارت داریم و ویرایش میشن تا همینجا هم خیلی وقت گیر هستند و اگر بخوان بازنویسی بشن خیلی زمان می گیرند . اما نظر خوبی دادین میتونیم از این به بعد یک خلاصه انتهاش بذاریم که به زبان ساده مقاله را توضیح داده باشه .
پاسخ دادن

آخرین آزمایش های لابراتوار

آزمایش یکآزمایش شماره یک :

تاثیر موقعیت کیورد در عنوان

 

آزمایش دوآزمایش شماره دو:

url فارسی یا url انگلیسی ؟

 

آزمایش سهآزمایش شماره سه:

تاثیر چگالی کلمات کلیدی

دوره های پر طرفدار

آموزش تولید محتواآموزش سئوآموزش طراحی سایت

دوره های آموزش سئو

 لرنووب،آکادمی لرنووب،لوگو

دوره هایی که در لرنو وب برگزار می شود از حرفه ای ترین دوره های تخصصی آموزش سئو در ایران است که به جای مفاهیم تئوری , تجربیات تخصصی به شما آموزش داده می شود .این دوره ها با همکاری آموزشگاه سئو لرنووب و موسسه پارسه طراحی شده اند. و پس از اتمام مدارک معتبری از فنی حرفه ای , ایزیران وزارت دفاع و ... ارائه می گردد . دوره های دارای 3 ماه پشتیبانی مشاوره سئو هستند و تا تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای شما را تنها نمیگذارند .  سایر توضیحات 

گپی با متخصصین

گپی با متخصصین

معرفی اعضای اصلی تیم لرنو وب


مدیر بخش سئو

سعید مختاریسعید مختاری

مدیر بخش برنامه نویسی

حسین اکبریحسین اکبری

مدیر بخش لینک بیلدینگ

ایمان صدیقیایمان صدیقی

مدیر بخش محتوانویسی

آدرس و شماره تماس لرنو وب


? آدرس دفتر امور قراردادها و کلاس های خصوصی :

تهران - م جمهوری . خ جمهوری . بعد از باستان . پ 1488 .                                  طبقه اول - واحد 2

? آدرس دفتر ونک , کلاس های عمومی :

تهران میدان ونک، ابتدای ملاصدرا، طبقه 3، واحد 8

? آدرس شعبه اراک : میدان شورا ، مجتمع خاتم - واحد 3

facebook instagram twitter youtube linkedin